Developerský projekt SPOLLU Group v Mukařově využil výhody systému Ytong a vápenopískových tvárnic Silka

Bytový dům o třech jednotkách je pro klienty atraktivní ojedinělou kombinací výhod bydlení v bytě a zároveň ve venkovském klidu s možností vlastní zahrady. Lokalita je dobře dostupná do Prahy i nedalekých Říčan. Pozemek se nachází v klidné ulici, rozloha každého bytu je 117 m2 a ke každému náleží zahrada 500 m2.

Systém Ytong investoři zvolili kvůli předchozím dobrým zkušenostem s rychlostí a kvalitou výstavby – plynulost dodávek a jednoduchost zdění umožnila rychlý postup prací a tím i rychlejší návratnost investicí. Obvodové zdivo tvoří tvárnice Lambda YQ  450, které dovoluje stavět domy s téměř nulovou spotřebou energie i jako jednovrstvové, tj. bez dodatečného zateplení.

Zdroj: Xella

Pro investora byl tento postup výhodný z hlediska úspory dalších prací se zateplováním, majitelům nabídl zdravé vnitřní klima. Navíc majitelé bytů nejsou nuceni plánovat společné investice na výměnu zateplovacích systémů, které mají kratší životnost než zdivo.

Zdroj: Xella

Ze stejného systému je použit strop Ytong Ekonom, který je rovněž montážně nenáročný a svou masivností přispívá k dobrým tepelně akumulačním vlastnostem objektu. Použitím materiálů stejných vlastností se také minimalizovalo riziko prasklin, hrubá stavba jako celek  je kvalitní a přesná.

Zdroj: Xella

Použité masivní schodiště dodala Xella připravené podle projektové dokumentace a díky tomu, že bylo okamžitě pochozí, urychlilo další postup prací v patře.  Z hlediska budoucích uživatelů investor považoval pro celkový nadstandardní komfort za důležité, aby byty byly chráněny před hlukem. Proto postavil mezibytové i bytové stěny z vápenopískových tvárnic Silka.

Zdroj: Xella

Projekt si můžete prohlédnout na videu ZDE.

ZDROJ: PR článek společnosti XELLA