Základný kámen obchodního centra v Kolíně položen

Obchodní centrum v Kolíně nabídne zákazníkům na ploše zhruba 10 000 m2 supermarket, obchodní galerii s asi 50 obchody, restaurace, kavárny a provozovny rychlého občerstvení. K dispozici bude také 320 krytých parkovacích míst. Developerem projektu je společnost TK Development, investorem GE Real Estate, generálním dodavatelem ;společnost GEMO Olomouc a architektem jsou společnosti KRR a PIKAZ. Předpokládaná celková výše investic do projektu je 450 mil. Kč. Termín dokončení obchodního centra se předpokládá na podzim roku 2008.

30. ledna 2008 byl na stavbě obchodního centra za účasti zástupců developera projektu, generálního dodavatele a města slavnostně položen základní kámen. „Spádová oblast budoucího obchodního centra představuje asi 30 tisíc potenciálních zákazníků. Věřím, že nové obchodní centrum v této lokalitě zákazníci ocení, a že se sem budou rádi vracet,“ uvedl generální ředitel TK Development, Thomas H. Villadsen.

V obchodním centru bude nejvíce obchodů s módou (cca 40 %), další obchody nabídnou vybavení pro volný čas, domácnost, bydlení a služby. Mezi nájemci zákazníci naleznou například supermarket Billa a dále značky New Yorker, Orsay, Reno, OP Prostějov, A3 Sport, Pompo, Gate, Kenvelo, Bijou Brigitte, DM Drogerie, Knihy Dobrovský nebo Adidas. Nebudou chybět také restaurace, kavárny a provozovny rychlého občerstvení.

Společnost TK Development není v oblasti obchodních center žádným nováčkem. Mezi její realizace patří např. obchodní centra Futurum v Ostravě a v Hradci Králové, obchodní centrum Haná Olomouc nebo Šestka v Praze, obchodní centrum Varyáda v Karlových Varech nebo nové outletové centrum Fashion Arena Outlet Center v Praze  – Štěrboholích. Další dva velké projekty obchodních center TK development otevřel také na Slovensku.

Zdroj: Crest Communications