Nákupní Galerie Fénix v Praze 9 otevírá 13. března

Investorská skupina Czech Property Investments otevírá 13. března novou nákupní galerii v Praze 9 – Vysočanech. Obyvatele Vysočan čeká více jak 12 000 m2 obchodních ploch.

Společnost PSJ, a.s., generální dodavatel stavby, předala v tomto týdnu zkolaudovaný objekt investorovi. Nová dominanta Náměstí OSN v Praze 9 zahrnuje kromě nákupní galerie také čtyřhvězdičkový kongresový hotel Clarion Congress Hotel Prague provozovatelské společnosti CPI Hotels. Takovéto spojení je v evropském měřítku unikát.

Místní obyvatelé však nejvíce čekají právě na nabídku obchodníků. Městská část Prahy 9 prochází nebývalým rozvojem. Developerský boom zažívají nejen bytové projekty, ale také výstavba kanceláří a objektů pro volný čas. Vysočany počítají v budoucnu až se 40 tisíci novými obyvateli. „Občanská vybavenost Prahy 9 je však stále nedostačující. Lidé museli až dosud jezdit za nákupy do přilehlých městských částí. Od 13. března už mohou jít na nákupy do Galerie Fénix třeba pěšky,“ potvrzuje výhody centrální polohy objektu Luděk Stecker, Center Manager nákupní Galerie Fénix.

Návštěvníci nákupní Galerie Fénix se mohou těšit na dvě a půl patra obchodních pasáží, rozkládající se na celkové ploše 12 000 m2. K dispozici zde budou, kromě velkého supermarketu, obchody s oděvy, obuví, módními doplňky, sportovními potřebami, drogistickým zbožím, počítačovými hrami, domácími potřebami, parfémy, papírem, květinami a dalším sortimentem. Mezi službami nechybí banky, čistírna, kadeřnictví, optika, lékárna, cestovní kanceláře, kopírovací centrum a spousta dalších.  Posedět lze v kavárnách a restauracích, kterým je věnováno zvláštní patro a pro chvíle aktivního odpočinku je zde umístěno rozsáhlé fitness a wellness centrum s bazénem, kardio zónou, vířivkou nebo masážemi.

„Galerie Fénix je lokálním nákupním centrem, rozhodně nechce konkurovat velkým obchodním střediskům na okraji Prahy. Galerie Fénix má sloužit především každodenním nákupům a návštěvám obyvatel Vysočan, podle toho se také utvářela skladba nájemců,“ vysvětluje záměr investora Zdeněk Havelka, generální ředitel Czech Property Investments.

Zdroj: AETNA, spol. s r.o.

RubrikyRealitní trh