Hrubá stavbu dvou čtvrtí Západního Města dokončena
Galerie(3)

Hrubá stavbu dvou čtvrtí Západního Města dokončena

Administrativní City West a rezidenční Britskou čtvrť Západního Města už čekají jen dokončovací stavební práce. Hrubá stavba budov je hotova a Západní Město přivítá první obyvatele na počátku příštího roku. Do dnešního dne dosáhla proinvestovaná částka za stavební práce výše 2 180 mil. korun a zahrnuje 298 bytů, 50 000 m2 kancelářských a komerčních prostor a infrastrukturu. 

Dokončení hrubé stavby znamená, že budovy jsou dostavěné a zastřešené a následují práce menšího rozsahu. Převážná část prací se přesouvá do interiéru, který postupně získává finální podobu. Zároveň probíhá také dokončování pozemních komunikací a úprava zelených ploch.

„Západní Město je první český projekt samostatné čtvrti s byty, kancelářemi, obchody a relaxačními zónami. Díky své komplexnosti a vynikající dopravní dostupnosti nabízí projekt vysoký standard, který stále náročnější čeští klienti požadují.  Díky velkému zájmu a zajištěnému financování projekt probíhá a nadále bude probíhat podle původních plánů,“ říká generální ředitel FINEP Holding, SE, Tomáš Pardubický.

Administrativní část City West
City West nabízí 50 000 m2 pronajímatelné plochy, do roku 2012 počet metrů vzroste na dvojnásobek. Největším nájemcem administrativní části je společnost Siemens, která bude mít od příštího roku v City West svoji českou centrálu. Od prvního kvartálu příštího roku bude Siemens sídlit v dominantě Západního Města, v desetipodlažní budově ve tvaru diamantu. Diamant doplňují pětipodlažní administrativní budovy ve tvaru písmene H se zelenými klidovými zónami uvnitř vnitrobloků.

„Moderně navržené kanceláře vyhovují individuálním požadavkům jednotlivých nájemců. Při jejich výstavbě jsme kladli důraz především na snadné přizpůsobení prostor na míru. Díky flexibilnímu řešení a dobré poloze máme v současnosti pronajato 60 procent ploch,“ uvádí Tomáš Coufal, manažer projektu ze společnosti FINEP.

Rezidenční komplex Britská Čtvrť

Britskou čtvrť tvoří tři bytové domy celkem s 298 unikátními byty v dispozicích od 1+kk o rozloze 31m2 až po 4+kk o rozloze 110m2. Každý byt disponuje vlastní terasou, balkonem nebo předzahrádkou. Ve vybavení je patrný posun k luxusnějšímu řešení se zaměřením na design, přesto zůstávají byty cenově dostupné – od 44 000 Kč/m2 (bez DPH). 

„V rezidenční Britské čtvrti je nyní prodáno přes 40 procent bytů. Největší zájem registrujeme o byty 2+kk a 3+kk. Byty 2+kk nabízíme už od 2,4 mil korun a 3+kk od 3,5 mil korun. Zájemce láká především výborná lokalita, čistý vzduch a vynikající dostupnost do centra. Britská Čtvrť je v těsném sousedství stanice metra Stodůlky.,“ říká Pavla Temrová, tisková mluvčí FINEP.

Západní Město – Fáze I
City West a Britská Čtvrť jsou součástí první fáze Západního Města. Společně s nimi v této fázi vznikne také Rezidence City a Centrální náměstí a park s navazujícími relaxačními zónami. Fáze I bude dokončena v roce 2012 a disponuje rozlohou 14 hektarů. Po dokončení Fáze I nabídne Západní Město 100 000 m2 pronajímatelných ploch, 40 000 m2 bytových ploch a 75 000 m2 zeleně. Celková investice do první fáze dosáhne 6 miliard korun.

Zdroj: FINEP