PSN měla úspěšný rok, prodala více bytů než v roce 2021

Společnosti PSN se povedlo i přes komplikovanou situaci na trhu v roce 2022 prodat 302 jednotek. Za dobrými prodeji stojí mj. pestré portfolio firmy, kam spadají jak rekonstrukce, tak novostavby, projekty klasické i luxusní, komornější stejně jako rozsáhlé. Společnost pokračuje v plnění svého plánu uvést na trh 3 000 bytů během 5 let, do nichž chce investovat až 11 miliard korun. V letošním roce se PSN chystá rozběhnout i významné revitalizace a aktivně vyhlíží nové akvizice.

Realitní trh prošel v roce 2022 obrovskými výkyvy. I vzhledem k válce na Ukrajině zdražovaly stavební materiály a eskalovaly ceny energií. Navíc začala výrazně stoupat inflace a zásahem ČNB se zvyšovaly úrokové sazby, což vzhledem k nedostupnosti hypoték vedlo k poklesu poptávky.

„Jako ryze české rodinné firmě se nám podařilo flexibilně reagovat na turbulentní rok 2022 a přizpůsobit se požadavkům trhu. Díky vlastnímu kapitálu a silné pozici dokážeme odpovědně čelit jakékoliv krizi a chceme tak ještě více rozšiřovat naše portfolio o nové nemovitosti s potenciálem,“ shrnuje jednatel společnosti PSN Max Skala.

Zdroj: PSN

Stagnace v prodeji bytů se PSN výrazněji nedotkla

Ředitel rezidenčních projektů PSN Marek Padevět k dění na realitním trhu v loňském roce říká: „I my jsme pokles poptávky zaznamenali, na druhou stranu jsme dali do prodeje či předprodeje atraktivní projekty, které si své klienty našly. Proto jsme byli i přes složitou situaci na trhu úspěšní, prodali více jednotek než v roce 2021 a ještě s historicky rekordním obratem téměř 1,75 miliard Kč.“

 Aktuálně má PSN ve výstavbě 11 projektů. Jedním z nich je konverze bývalé továrny Microna v pražských Modřanech na projekt Vanguard. PSN plánuje ke dvěma již představeným vzorovým loftům připravit další dva ve spolupráci se studiem Skull, který se už finišuje, a architektkou Michaelou Záhorovskou.

A v sousedství projektu chystá moderní novostavbu s 94 byty vhodnými jak pro rodiny s dětmi, singles a páry, tak na investici. Letos v létě firma předpokládá dokončení projektu BackYard Dejvice v Praze 6 a kolaudace je naplánována také v komorním projektu Bydlení Na Výšinách na Letné, a to na 4. čtvrtletí letošního roku.

Zdroj: PSN

PSN čeká revitalizace velkých brownfieldů

Společnost zároveň pokračuje v rozšiřování svého portfolia a aktuálně má v přípravě i velké přestavby brownfieldů. V současnosti pracuje na přeměně areálu Koh-i-noor na polyfunkční projekt, kde vyroste cca 580 bytů a přibližně 4 000 m2 komerčních ploch. Společnost dále chystá rekonstrukci bývalé Městské telefonní ústředny na rozhraní Vinohrad a Žižkova a ve fázi přípravy se nachází také projekt ve Vinohradské ulici na místě bývalé budovy Transgas. Ve spolupráci s Penta Real Estate tu PSN postaví dle návrhu Jakub Cigler architekti multifunkční projekt s byty a kancelářemi.

 Mimo Prahu se firma soustředí na přeměnu areálu Innogy v Brně. Ta bude s ohledem na rozlohu brownfieldu cca 45 000 m2 probíhat postupně v etapách po dobu několika let. Společnost plánuje do areálu začlenit jak byty, tak komerční plochy pro obchody a služby.

Zdroj: PSN

Akviziční apetit PSN roste, soustředit se chce i na nájemní bydlení

I na poli realitních nákupů byla firma úspěšná a dle slov ředitele akvizic Pavla Citty PSN uzavřela 18 nových zajímavých obchodů.

V segmentu nájmů podepsala PSN za loňský rok 525 nových smluv a 289 jich prodloužila. Jedním z aktuálních projektů nájemního bydlení PSN je citlivá renovace trojice činžovních domů v Seifertově ulici, přímo vedle pražského sídla společnosti. Zde vznikne přes 60 bytů o velikostech od 32 do 160 m2 a 6 nebytových prostor. Zkolaudováno by mělo být v 2. kvartálu roku 2024.

Zdroj: PSN

Zdroj: PR článek společnosti PSN