Vyhlídková věž na Šibeníku

Vyhlídková věž na Šibeníku

Vyhlídková věž má tvar válce o výšce 25,5 m, s úrovní nejvyšší vyhlídkové plošiny v úrovni 21 m nad zemí. Hlavní obvodové sloupy jsou tvořeny hranoly z GLT. Sloupy jsou mezi sebou navzájem provázány vložkami z ocelových trubek a táhly z oceli. Opláštění je navrženo z radiálně kladených lamel z modřínového řeziva. 

Vyšší podlaží jsou přístupná centrálním vřetenovým ocelovým schodištěm s mezipodestou v každém podlaží. Součástí návrhu je přilehlé 3D bludiště – unikátní atrakce, kterou tvoří visuté lávky, lanové překážky a přestupní domečky na vysokých dřevěných sloupech. Celý prostor funguje jako komplexní rodinné centrum, najdeme tu také dřevěnou podestu, menší dětské hřiště a originální mobiliář.

Vítěz veřejného hlasování v kategorii Dřevěné konstrukce – návrhy v soutěži Dřevěná stavba roku 2018.

Architekt: Ing. arch. Tomáš Madro, Unipark, s.r.o.
Projektant: Ing. Martin Kuchař, Ing. Jan Macků, Unipark, s.r.o.
Autorizovaná osoba: Ing. Eva Papoušková, ČKAIT 1003484
Umístění díla: Most, ČR
Výška objektu: 25,5 m
Výška vyhlídkové plošiny: 21 m

Již realizované projekty:
3D bludiště Česká Lípa
Otevřeno: od 3.5. 2018
Investor: město Česká Lípa

Zadáním investora bylo vymyslet, navrhnout a zrealizovat unikátní lanovou atrakci pro dospělé i děti, o kterou se rozšíří současný sportovní areál v Dubici. Na místě zatopeného pískovcové lomu si dříve ná­vštěvníci užívali koupání na písečné pláži, beach volejbal, minigolf, ale i adrenalinové vodní sporty. Nyní k této sestavě přibylo i 3D bludiště.

Bludiště má výšku 12,5 metru, tobogán z nejvyššího patra a uspokojí kapacitu až 100 návštěvníků. Ve třech patrech nad sebou jsou spletité lanové překážky i přestupní domečky a trasa je navíc chráněná uzamykatelným vstupem. Nejmenší návštěvníci mohou navštívit samostatně přístupné dětské hřiště s nízkým lanovým parkem.

Již realizované projekty:
3D bludiště u ZOO Hodonín
Otevřeno: od 1. 6. 2018
Investor: soukromník

Hlavním cílem bylo navrhnout originální a lákavou atrakci, která rozšíří nabídku rekreačního vyžití ve městě Hodonín a jeho širším okolí. Pro prostředí dubového lesa s turistickou trasou a společnou přístupovou cestou do zoologické zahrady bylo navrženo a mezi vzrostlé stromy zakomponováno speciální 3D bludiště. Hlavním prvkem je množství pochozích lávek, které jsou zavěšeny mezi stromy. Lávky se proplétají ve třech úrovních s výškou 4 až 10 metrů nad zemí a ze všech stran je chrání speciální sítě.

Bludiště zabírá plochu téměř 400 m2, v třípatrové konstrukci, která je složená z 20 přestupních domečků a 20 lanových lávek. Celková délka trasy je 187 m. Atrakce je určená pro celoroční provoz kromě zimy a pojme kapacitu až 200 lidí.

RubrikyDřevostavby