Ovládací desky pro WC s infračerveným senzorem

Ovládací desky pro WC s infračerveným senzorem

Pro veřejná sociální zařízení se doporučuje bezdotykové splachování WC. Aby i zde měli projektanti a řemeslníci z čeho vybírat vhodné řešení, rozšířila firma Viega svou úspěšnou sérii Visign for Public. Obě nové ovládací desky Visign for Public 5 a Visign for Public 6 spouští splachování pomocí infračerveného senzoru, a nabízejí tak komfort bezdotykového ovládání. Varianta Visign for Public 5 navíc nabízí možnost mechanického ovládání.

Vývojáři vycházeli ze známé techniky elektrického spouštění a nové varianty Visign for Public zkombinovali s infračerveným senzorem. Technika rozlišuje dvě zóny. V takzvané vzdálené zóně mezi 45 a 55 centimetry dochází obecně k automatickému splachování. A sice s krátkou prodlevou vždy v momentě, kdy uživatel snímanou zónu opustí. V blízké zóně do vzdálenosti přibližně tří centimetrů může uživatel naproti tomu splachování spustit také aktivně tím, že se k panelu přiblíží rukou. To je důležitá funkce, když je například kvůli čištění nebo při vstupu do místnosti třeba spláchnout ještě jednou. Tato možnost aktivního, ale i nadále bezkontaktního spuštění splachování ostatně existuje i po příslušném automatickém spláchnutí.

Doplňkové funkce
Varianta Visign for Public 6 je vybavena takzvaným rozpoznáváním potřebného množství splachovací vody. Je-li tato doplňková funkce aktivována, provede infračervená technika spláchnutí v závislosti na době strávené na WC vodou z celé nádržky nebo jen částí (množství vody v nádržce: 4,5; 6 nebo 9 litrů).

Visign for Public 5 naproti tomu pro případ výpadku proudu nabízí navíc možnost mechanického spuštění splachování, tedy stisknutím tlačítka. Jak při mechanickém spuštění, tak i při spuštění pomocí infračerveného senzoru se u tohoto modelu splachuje vždy vodou z celé nádržky. Množství vody v nádržce lze stejně jako u elektrického spouštění volit mezi 6 a 9 litry.

Visign for Public 5 navíc nabízí vedle bezdotykového spouštění splachování pomocí infračerveného senzoru také možnost mechanického ovládání. (Foto: Viega)

Design
Všechny modely série Visign for Public jsou extrémně odolné, zajištěné proti krádeži, a tedy schopné zvládat všechny náročné situace typické pro veřejná WC, která jsou např. na odpočívadlech či stadionech. Naprosto hladký povrch usnadňuje čištění, a nabízí tak optimální hygienické podmínky.

Visign for Public 5 a Visign for Public 6 jsou vyrobeny z ušlechtilé oceli a nabízejí se v provedení kartáčovaná nerezová ocel a alpská bílá. Dají se kombinovat takřka se všemi splachovacími nádržkami, tedy i s těmi stávajícími. Chybí-li elektrická přípojka, je provoz možný i pomocí výkonných baterií. V řídicí jednotce je navíc integrována přídavná hygienická funkce, nazvaná Viega Hygiene+. Pomocí alternativní programovací sady tak lze aktivovat program splachování, který zajistí automatické spláchnutí po 24, 72 nebo 168 hodinách 3, 6 nebo 9 litry. To je praktické při instalaci na pozici posledního odběrného místa v potrubí, kde nedochází k časté výměně vody a kde hrozí šíření a množení nežádoucích a nebezpečných bakterií, např. rodu Legionella.

Zdroj: Viega

–>–>