Žižkovské zahrady: Další nový impuls do bohémské čtvrti

Když se řekne Žižkov, většina Pražanů si vybaví oblíbenou a velmi známou čtvrť bohémů i intelektuálů. Překvapením není, že taková oblast je neustále v pohybu. Nedávno se velmi živě diskutovalo o vybudování nové tramvajové trati, která povede přes Habrovu ulici až k bývalému Nákladovému nádraží Žižkov. Nový impuls této lokalitě pak nabídnou i Žižkovské zahrady, které navíc dopřejí kvalitní bydlení.

Zajímavý projekt vzniká na okraji parku Vítkov. Žižkovské zahrady se skládají z celkem 210 prémiových bytových jednotek. Na výběr jsou byty od standardního 1+kk až po atypické 6+kk. K dispozici budou i balkony, terasy nebo zelené předzahrádky, které jsou vždy lákavé.

Žižkovské zahrady
Žižkovské zahrady
Žižkovské zahrady
Žižkovské zahrady
Žižkovské zahrady
Žižkovské zahrady
Žižkovské zahrady

Jednoduchá fasáda, která je tvořena ze světle probarvené omítky má korespondovat s místním okolím. Rezidence také nabídne dobíjení pro elektromobily, podzemní parkování a venkovní žaluzie, které jistě majitelé bytových jednotek ocení během letních měsíců.

Velkou výhodou tohoto místa také je, že se nachází v lokalitě s vynikající dopravní dostupností a s výhledem na Parukářku, Židovské pece, Invalidovnu a samozřejmě Vítkovický park. Přilehlé nové náměstí otevře také příležitost pro různorodou realizaci například farmářských trhů nebo populárních uličních koncertů.

Žižkovské zahrady
Žižkovské zahrady | Zdroj: CPIRezidence

Bydlení nabídne i polosoukromé venkovní zákoutí, která přímo budou vybízet k odpočinku. Ve společných prostorám pak obyvatelé mohou očekávat recepci, kočárkárnu, kolárnu s mytím pro kola. Součástí budou i služby, kavárny a další obchody, které doplní občanskou vybavenost.

Za finální podobou Žižkovských zahrad stojí známé architektonické studio MS architekti v čele s hlavním architektem Michalem Šourkem. Doposud za nimi stojí například inspirativní renovace Jinonického dvoru, tak i veřejné prostory Smíchov City.

Žižkovské zahrady
Žižkovské zahrady | Zdroj: CPIRezidence

Žižkovské zahrady jsou sice lákají k bydlení, nevoli místních však vzbudilo kvůli zániku oblíbeného místa, které zde předtím stávalo. Podnik Žižkov Beergarden byl velmi vyhledávaným prostorem, a ne vždy jen kvůli alkoholickému opojení. V uplynulých letech byl sice problém s hlukem, zato to bylo místo, kde se pořádaly zajímavé koncerty. Podle mnohých šlo o jednu z posledních pozůstatků Žižkova jak z minulých dob. Je otázkou, zda rezidence poskytne časem třeba podobné zázemí.