Brněnský developer expanduje na Balkán. V Bělehradu nabídne exkluzivní bydlení

Po představení rezidenčního projektu na předměstí chorvatského Záhřebu zkraje roku se mezinárodní developerská společnost DOMOPLAN ze skupiny FIPOX rozšiřuje také na srbský trh. V Bělehradu začne od nového roku stavět rezidenci Arboleda, která se s více jak půlmiliardovou investicí zařadí mezi nejluxusnější rezidenční stavby hlavního srbského města.

„Od místních bělehradských úřadů jsme obdrželi všechna potřebná povolení, abychom se v prvním čtvrtletí roku 2024 mohli pustit do výstavby,“ říká o rezidenčním projektu Arboleda Tomáš Vavřík, majitel a zakladatel společnosti DOMOPLAN.

Arboleda
Arboleda
Arboleda
Arboleda
Arboleda
Arboleda
Arboleda

„Srbsko je tak další zemí, kde se DOMOPLANu podařilo vstoupit na trh prémiové rezidenční výstavby. Chceme ukázat naše know-how a postavit komornější rezidenci butikového stylu, která se bude od ostatních tohoto typu v Bělehradu odlišovat. A to jak svým luxusním provedením s využitím špičkových materiálů, tak i unikátním umístěním,“ rozvádí dále záměry společnosti DOMOPLAN Tomáš Vavřík.

Prémiová městská rezidence v obklopení zeleně

Rezidence Arboleda, jejíž investiční objem se pohybuje okolo 540 milionů korun, nabídne 49 bytů o dispozicích 2+kk až 5+kk s cenou pohybující se okolo 4 000 eur za metr čtvereční. Prémiová rezidence vznikne v jihovýchodní části srbské metropole, a to hned v těsném sousedství lesoparku Zvezdara. Jedná se o jednu z největších zalesněných ploch v centru hlavního města, čímž se řadí mezi nejatraktivnější lokality k bydlení.

Arboleda
Arboleda | Zdroj: DOMOPLAN

„Park Zvezdara je dominantou jihovýchodní části metropole, označovaný za plíce Bělehradu a náš projekt bude stát přímo v jeho těsné blízkosti. Je skvělým místem pro relaxaci, kde mohou rodiny s dětmi trávit volný čas v přírodě. Jedná se o prvotřídní lokalitu, kde již žádný podobný projekt nevznikne. S kvalitním dopravním napojením do středu města, ale zároveň klidnou atmosférou stranou každodenního ruchu, Arboleda odpovídá vysokým standardům moderního a zároveň zdravého bydlení,“ přibližuje lokalitu Zvezdary Tomáš Vavřík.

Obyvatelé rezidence Arboleda, rozprostírající se na ploše zhruba 7 000 metrů čtverečních, budou mít kromě blízkého parku zároveň panoramatický výhled na celé město. Oproti ostatním městským částem je Zvezdara vyvýšenou čtvrtí. I vzhledem k umístění v blízkosti přírody je rezidenční bydlení koncipováno v duchu udržitelnosti a nižší energetické náročnosti. Součástí projektu proto budou tepelná čerpadla a také dobíjecí stanice pro elektromobily.

Arboleda
Arboleda | Zdroj: DOMOPLAN

Inspirace přírodou

Sousedství lesoparku Zvezdara bylo zároveň hlavní inspirací při vzniku architektonické podoby prémiové rezidence. Fasádu z travertinu oživí vertikální dřevěné prvky a také výsadba květin a dřevin na balkonech. Jak uvádí architekti projektu ze společnosti Talas Group, koncept lesa a obecně přírody byl při tvorbě podoby Arboledy hlavní ideou, která je vetkaná jak do designu rezidence, tak využitých materiálů.

Interiéry jednotlivých bytů proto budou tvořit dřevěné podlahy, dále se počítá také s hliníkovými okny nebo velkoformátovou keramickou dlažbou. Hned pod okny rezidence, která svým výškovým profilem odpovídá urbanistickému charakteru oblasti a okolním domům, budou mít obyvatelé také vlastní klidovou zónu s posezením a vysázenými dřevinami.

Arboleda
Arboleda | Zdroj: DOMOPLAN