V Brně vyroste nové Centrum bydlení a designu Kaštanová

V Brně vyroste nové Centrum bydlení a designu Kaštanová

První Centrum svého druhu v České republice se pod prozaickým názvem Kaštanová otevře na začátku roku 2015 na stejnojmenné ulici v Brně-Brněnských Ivanovicích (v sousedství hypermarketu Makro). Provoz centra Kaštanová, s celkovou investicí přes 120 milionů korun, bude zahájen v dubnu 2015.

Centrum bude sloužit nejen pro ulehčení každodenní práce odborné veřejnosti v podobě architektů a projektantů, ale poskytne i ucelenou nabídku produktů z oblasti bydlení a designu na jednom místě pro jednotlivé stavebníky.

Na patnácti tisících metrech čtverečních areálu vznikne přes čtyři tísíce metrů čtverečních ploch, které představují mimo jiné šestnáct samostatných showroomů. Kromě toho Centrum bydlení a designu nabídne téměř tisíc metrů čtverečních klimatizovaných kanceláří, devět jednacích a školících místností, skladové prostory i stylovou kavárnu, vhodnou pro obchodní jednání. Samozřejmostí je bezproblémové parkování a další služby Centra.

Nedílnou součásti Kaštanové bude i Centrum hrubé výstavby s asi 15 subjekty, kteří klientovi přiblíží portfolio kvalitních značek pro kompletní hrubou výstavbu domu. To vše s garantovaným odborným poradenstvím jednotlivých značek.

Hlavním partnerem z oblasti zdících materiálů je výrobce stavebního systému YTONG, společnost Xella CZ, s. r. o. Do prostoru Centra hrubé výstavby umístí model části rodinného domu v reálné velikosti z kompletního zdícího systému „od sklepa až po střechu“, a také se chystá plně využívat školící středisko. Zde hodlá předávat své zkušenosti a rady projektantům a architektům, a dále školit zaměstnance stavebnin, zedníky a stavaře.

Kaštanová, jako celek, nabídne svým zákazníkům i kompletní průřez sortimentem pro vybavení interiérů a exteriérů domu. Bude se jednat o koupelny, podlahoviny, kuchyně, krby, dveře, okna, wellness vybavení, stěrky a vertikální zahrady, osvětlení a světlovody, systémy inteligentních budov, klimatizace, garážová vrata, stavební chemie a v neposlední řadě také látky/tapety/dekorace a designový nábytek včetně doplňků.

Vizualizace realizoval Ing. Arch. David Šrom ze společnosti PROAM.