Stavba Jihomoravského kraje 2012 – Pálavské apartmány

Stavba Jihomoravského kraje 2012 – Pálavské apartmány

V letošním jedenáctém ročníku Stavba Jihomoravského kraje pořádaném Jihomoravským stavebním společenstvím při Svazu podnikatelů ve stavebnictví v ČR získal v kategorii „Bytová výstavba“ nejvyšší ocenění projekt rekreačního areálu Apartmány Pálavské vinohrady v obci Pavlov.

Na Mezinárodním veletrhu IBF 2013 v Brně proběhlo vyhlášení výsledků letošního ročníku soutěže Stavba Jihomoravského kraje. Odborná devítičlenná porota hodnotila kromě stavebního konceptu a kvality prací také architektonický výraz díla a začlenění do okolí. Ocenění získaly přihlášené stavby v celkem sedmi kategoriích: stavby občanské vybavenosti, bytové stavby, průmyslové stavby a technologické stavby, dopravní a inženýrské stavby, rekonstrukce staveb a objektů, vodohospodářské a ekologické stavby a stavby realizované mimo území Jihomoravského kraje.

Titul Stavba Jihomoravského kraje v kategorii bytových staveb získal rekreační rezort Apartmány Pálavské vinohrady ateliéru KYZLINK architects&interior. Pět apartmánových domů obsahuje celkem 30 bytových jednotek a jejich stavbu financovala společnost Pavlof, s.r.o., dodavatelem stavby byla firma Hast, s.r.o. Pět apartmánových domů, dokončených v roce 2012, je kaskádovitě posazeno do svahu nad vodní nádrží Vodní Mlýny. Jejich hlavním kladem je výhled nejen na vodní hladinu a kotvící jachty, ale i na siluetu hradu Děvečky a okolní kopce poseté vinicemi. Apartmány s plochou 50 m2 a terasou o dalších 20 m2 jsou koncipovány jako přízemní a mezonetové byty s dispozicí 1+kk.

-vb-
zdroj: www.palavskevinohrady.cz

–>–>