Ocenění pro novou generaci lepicích kotev

Ocenění pro novou generaci lepicích kotev

18. 2. 2010 proběhlo v domě Nadace pro rozvoj architektury a stavitelství v Praze slavnostní vyhlášení a ocenění výherců soutěže Stavební výrobek – technologie roku 2009. Mezi oceněnými se stejně jako v loňském roce objevila společnost Baumit, tentokrát se svými unikátními lepicími kotvami Baumit KleberAnker. Společnost Baumit tímto oceněním opět potvrdila pozici lídra v oblasti fasádního zateplení.

„Jsem rád, že se nám podařilo se ctí navázat na loňský velmi úspěšný ročník. Tehdy byl oceněn náš nejlepší tepelněizolační systém Baumit open plus. Lepicí kotva Baumit se v porovnání s tímto systémem může zdát jako maličkost, ale tato technologie výrazným způsobem zlepšuje celkové vlastnosti a vzhled našich tepelněizolačních systémů. Proto jsem přesvědčen, že ocenění je v i tomto případě zasloužené, “ poznamenává marketingový ředitel společnosti Baumit Ing. Tomáš Fendrych.

Soutěž je druhým rokem organizována Českou stavební akademií Praha pod záštitou Ministerstva pro místní rozvoj, Ministerstva dopravy a Ministerstva životního prostředí. Cílem klání je především podpora a zviditelnění nových výrobků a technologií a jejich rychlé a úspěšné uvedení do praxe. Soutěž má přispívat ke zvyšování znalostí o kvalitě a způsobu využití špičkových a inovativních výrobků a technologií a tím pozitivně ovlivňovat a zvyšovat úroveň stavitelského umění.

Lepicí kotva Baumit KlebeAnker byla právem odbornou porotou zařazena mezi nejdůležitější inovativní technologie loňského roku. V případě novostaveb, které jsou dodatečně zateplovány, stačí izolant pouze lepit. Ale u složitých podkladových povrchů, zejména u starých omítnutých budov, se tepelněizoalční desky musely kromě lepení zajišťovat dodatečným hmoždinkováním. V místech prostupu hmoždinky izolační deskou tak vznikaly nežádoucí tepelné mosty, jejichž odstranění zbytečně navyšovalo náklady. Dále se po klasických hmoždinkách na fasádě objevovaly nevzhledné stopy. Vývojáři společnosti Baumit proto vymysleli speciální kotvy, které se v pravidelném rastru osadí přímo na nosné zdivo, pokryjí se lepidlem a poté se na ně pokládají tepelně izolační desky. Tento systém vytváří styčné body, pevně spojené s jádrem nosné stěny. Práce s nimi je jednoduchá a rychlá. Výsledné provedení je kvalitní a bezchybné jak po technické, tak po estetické stránce.

Za společnost Baumit přebíral diplom Ing. Přemysl Brajer, vedoucí regionu Praha a Střední Čechy.

Zdroj: Baumit spol. s r.o.