Nový lídr v oblasti architektonického skla v Polsku

Nový lídr v oblasti architektonického skla v Polsku

AGC Glass Europe, evropský lídr v oblasti skla, získal 70 % podílů společnosti FGT Polska, která je klíčovým subjektem architektonického skla v Polsku. Fassaden Glas Technik Polska (FGT) vyrábí špičkové díly architektonického skla pro stavebnictví. Společnost řídí jednu z největších pecí ohýbání skla v Evropě. Zároveň vyrábí dvojitá skla a bezpečnostní tvrzená a vrstvená skla pro stavebnictví. Nachází se v Ozorkowu v centrální části Polska a zaměstnává 90 osob.

Spojením svých sil posílí AGC a FGT svoji pozici na rostoucím stavebním trhu ve střední Evropě a zejména v Polsku. Polsko je v podstatě jedinou evropskou zemí, která v roce 2009 zaznamenala nárůst svého HDP.

Společnost by pravděpodobně mohla získat, v souvislosti s blížícím se fotbalovým
mistrovstvím Evropy EURO 2012, zakázky na výstavbách hotelů a obchodních budov, které se k dané události váží.

„Tento nově vzniklý svazek spolu s naší širokou škálou architektonického skla a špičkovým zpracovatelským závodem nabízí společnosti AGC v Polsku nové perspektivy,“ prohlásil Jean Luc Batkin, viceprezident Solar & Processed Glass Divisions společnosti AGC Glass Europe.

„Se společností AGC jako průmyslovým a obchodním partnerem, která podpoří růst FGT na velmi náročném trhu architektonického skla, bude tato společnost moci rozšířit svůj rozvoj a své služby zákazníkům,“ zdůraznil Friedrich Langenbach, generální ředitel společnosti FGT.

Zdroj: AGC Glass Europe