Letošní Aqua-therm bude hledat nezávislost na dodavatelích energie
Galerie(2)

Letošní Aqua-therm bude hledat nezávislost na dodavatelích energie

Největší setkání odborníků v oblasti technického zařízení budov a současně jedinečná příležitost pro laickou veřejnost, jak získat od profesionálů z oboru informace o úsporách za teplo, plyn a vodu, proběhne už po devatenácté na výstavišti PVA Expo Letňany. Veletrh Aqua-therm Praha otevře své brány v úterý 20. listopadu a potrvá do soboty 24. listopadu.


Doprovodný program veletrhu bude rozdělen do několika částí. Ta, která je určena koncovým zákazníkům, se ponese ve znamení nezávislosti. Odborný portál tzb-info.cz se bude snažit za pomoci předních odborníků najít odpověď na otázku, do jaké míry jsme skutečně závislí na dodavatelích energie a jaké máme možnosti to změnit. To znamená, jak velké nezávislosti na vodárenských společnostech, dodavatelích elektrické energie a tepla máme šanci dosáhnout. Bude se také diskutovat, jak konstruovat energeticky nezávislý dům a jak v něm řešit vytápění a větrání. Stavbě pasivního domu se pak bude věnovat blok organizovaný Centrem pasivního domu.

Asociace pro využití tepelných čerpadel se bude snažit uspokojit nejčastější dotazy týkající se tepelných čerpadel. Dojde na srovnání zemních a vzduchových tepelných čerpadel, na ekonomiku jejich provozu, problematiku vrtů, doporučené dimenzování systémů tepelných čerpadel a postupy při montáži tepelného čerpadla.

O výhodách vytápění peletami a dopadu nové legislativy bude informovat předseda Klastru Česká peleta v přednášce s názvem Vytápění peletami, situace na trhu s kotli na biomasu a dřevěnými palivy v ČR a ve světě, dopady novely zákona o ochraně ovzduší.

Program pro profesionály z oboru již tradičně zajišťuje odborná Společnost pro techniku prostředí. Konference TZB 2012 bude mít dvě hlavní témata: Provoz vytápění, klimatizace a dalších technických zařízení budov a Zkušenosti z provozu solárních zařízení. Na veletrhu proběhne také 5. české energetické a ekologické fórum věnované strategii inovaci v energetice, technologickým trendům v energetice, ale také třeba programu Zelená úsporám II.

Aqua-therm letos nabídne řadu novinek také vystavovatelům. Poprvé se uskuteční v nových výstavních halách a vystavovatelé budou mít k dispozici tzv. Business centrum pro individuální setkání s obchodními partnery, představení nových výrobků vybraným skupinám klientů nebo relaxační zónu pro odpočinek od ruchu veletrhu. Porota složená z odborníků z oboru technického zařízení budov pak ocení zlatou medailí nejlepší exponáty veletrhu.

Podrobný program a poukázku na zlevněnou vstupenku v ceně 20 Kč najdou návštěvníci na webových stránkách www.aqua-therm.cz.

–>–>