Enzo Ferrari Museum získalo ocenění RIBA Award 2013
Galerie(2)

Enzo Ferrari Museum získalo ocenění RIBA Award 2013

Královský institut britských architektů (Royal Institute of British Architects - RIBA) dnes ohlásil 9 vítězů z Evropské unie a Enzo Ferrari museum navržené Janem Kaplickým je jedním z nich!

„Ochota riskovat není v recesních dobách pro bázlivé, ale mezi letošní nadílkou opravdu výjimečných budov mě těší, že vidím mnoho projektů, které se riskovat nebály,“ řekla Angela Brady, prezidentka RIBA k letošnímu ročníku.

Na seznamu nejlepších britských nových budov bylo jmenováno 43 budov v Anglii, které získají ocenění za architektonickou dokonalost od Královského institutu britských architektů (RIBA). A dále pokračují, spolu s 9 dalšími budovami z EU, k vyhlášení nejvyššího ocenění od RIBA – ke Stirlingově ceně. Vítěz letošního ročníku bude vyhlášen 26. září v Londýně. Ceny RIBA probíhají od roku 1966 a jsou posuzovány a prezentovány místně.

„Vítězství společně s architekty jako Zaha Hadid nebo David Chipperfiel je skutečným uznáním díla Jana Kaplického a vnímám to jako velkou poctu. Velký dík patří nadaci Casa Natale Enzo Ferrari a hlavně architektu Andreovi Morgantemu, který stavbu dokončil s veškerou úctou ke svému příteli Janu Kaplickému.“ Jejich oblíbený citát od Antoina de Saint- Exupéryho: „Ani tak nezáleží na tom, zda se díváme na sebe, jako na tom, abychom se dívali stejným směrem,“ komentuje dobrou zprávu Eliška Kaplicky Fuchsová.

Enzo Ferrari Museum

Enzo Ferrari museum navržené zakladatelem britského architektonického studia Future Systems Janem Kaplickým bylo otevřeno v březnu 2012 v Modeně v Itálii. Vzhledem ke smrti Jana Kaplického v roce 2009 bylo muzeum dokončeno londýnským studiem Shiro pod vedením dřívějšího spolupracovníka Future Systems Andrea Morganteho.

Více si o muzeu můžete přečíst na Tandem Ferrari + Kaplický přinesl splněný sen o muzeu

Zdroj: KAPLICKY CENTRE
Foto: Studio 129, Gabriele Melloni