Architekti na jedné lodi

Architekti na jedné lodi

Letošní "Architekti" proběhnou v duchu soutěžní přehlídky Česká cena za architekturu. Těšit se můžete na ozvěny nominačního večera a projekci 63 děl, která do užšího výběru nominovala prestižní mezinárodní porota.

KDY? 29. června 2016 od 16 h
KDE? (A)VOID Floating Gallery (nedaleko Výtoně u Železničního mostu)

Program:
16 h – 18 h: debata Krásná města aneb Architektura věc veřejná
18 h – 19 h: Výstava Přehlídky diplomových prací
19 h – 20 h: Projekce z nominačního večera
20 h – 22 h: Vystoupení DJs

Program startuje již v 16 hodin diskusí Krásná města aneb Architektura věc veřejná. Mezi diskutujícími budou jak architekti, členi Akademie České ceny za architekturu, tak zástupci měst a obcí, které jsou zastoupeny v nominacích (např. Litomyšl či Líbeznice).

V nominacích poroty jsou pokryty téměř všechny regiony České republiky. Kromě tradiční Mekky kvalitní architektury, jakou je východočeská Litomyšl (ta je ve výběru zastoupena hned čtyřmi realizacemi), se porota zaměřila také na dosud méně „ostřílené“ lokality. Příklad středočeských Líbeznic (obce s pouhými 2500 obyvateli!) dokazuje, že i menší města a obce se mohou pyšnit kvalitní architekturou. Diskuse se zaměří na aspekty, které ke kvalitní architektuře přispívají (např. pozici městského architekta, architektonické soutěže či působnost iniciativ a spolků).

Diskusi moderuje Ivan Plicka, předseda ČKA.

Přesný program debaty a seznam diskutujících upřesníme v nejbližších dnech. Na diskusi je možné se registrovat na e-mailu cena@cka.cc.

Od 19 hodin se můžete těšit na volnou zábavu!
Tradičně jsme si pro návštěvníky neformální akce na pražské Náplavce připravili vystoupení DJs. Letošní ročník okořeníme také projekcí momentů z nominačního večera. Součástí akce je rovněž výstava Přehlídky diplomových prací, kterou již sedmnáctým rokem objevujeme budoucí hvězdy architektonické scény.