Mezinárodní studentská soutěž AXOR H2O STORY 2015

Mezinárodní studentská soutěž AXOR H2O STORY 2015

Mezinárodní studentská soutěž Axor H2Ostory otevírá mladým talentům dveře mezi profesionály. Autor vítězného návrhu na téma Bathroom for Space station – koupelna pro dlouhodobý pobyt na vesmírné stanici získá šanci prezentovat svoji práci během mezinárodní přehlídky designu Designblok 2015 v Praze. Zajímalo nás, jak výhra v soutěži změnila profesionální směřování Barbory Procházkové, loňské vítězky soutěže.

Proč jste se přihlásila do soutěže?
Zadání soutěže se shodovalo se školním zadáním. Využila jsem šanci a projekt, na kterém jsem pracovala dva měsíce, jsem přihlásila do soutěže.

Co kromě radosti vám vítězství přineslo?
Nejdůležitějším přínosem k mé profesionální kariéře byla prezentace soutěžního návrhu na Designbloku v Praze. Měla jsem možnost poznat akci z jiné stránky než běžný návštěvník.Kromě toho jsem se zúčastnila prezentace nové baterie Axor Starck V v prostorách observatoře žižkovské věže, kde se zároveň odehrálo i slavnostní vyhlášení cen. Také jsem vyhrála návštěvu centra vývoje a výroby nových produktů značky Axor.

Jak probíhala vaše příprava na Designblok?
S přípravami na Designblok jsem začala již během prázdnin, hned poté, co mi oznámili, že jsem vyhrála. Se vším mi hodně pomohli odborníci společnosti Hansgrohe, kterým bych chtěla touto cestou poděkovat. Na začátku září jsem totiž odjela na studijní pobyt do Maďarska. Vrátila jsem se až na Designblok. Svoji expozici jsem poprvé uviděla až den před začátkem výstavy.

S jakými reakcemi odborné i laické veřejnosti jste se setkávala?
Během Designbloku jsem se snažila být neustále u svého projektu. Bylo hezké vidět usmívající se návštěvníky, kterým se moje práce líbila. Samozřejmě že jsem se setkala i výhradami. V takovém případě jsem se snažila vysvětlit, proč jsem danou věc navrhla právě tak a jaké to má výhody.

Instalace vítězného soutěžního návrhu SEENEED na Designbloku 2014

Co vám soutěž Axor H2O story přinesla?
Skvělé zážitky, zkušenosti, nové kontakty, pěkný záznam do mého portfolia a publicitu.

Proč by měli mladí architekti a designéři přihlásit svůj projekt do této soutěže?
Ve většině studentských soutěží vyhrajete peníze a tím to končí. V téhle soutěži sice peníze nedostanete, ale to není nic proti tomu, co jsem zažila na Designbloku. Společnost Hansgrohe mi umožnila prezentaci, kterou bych si jinak nemohla dovolit. Získala jsem něco, co je prostě k nezaplacení.

Téma 4. ročníku soutěže Axor H2O story 2015 je Bathroom for Space station – koupelna pro dlouhodobý pobyt na vesmírné stanici. Registrace do soutěže Axor H2O story 2015 je možná do 31. května 2015, kdy je zároveň poslední termín odevzdání soutěžního návrhu. Studenti vysokých škol se mohou přihlásit na stránce www.h2ostory.cz

Barbora Procházková z Univerzity J. E. Purkyně v Ústí nad Labem je autorkou vítězného soutěžního návrhu AXOR H2O STORY 2014 na téma TEAM-MATE – koupelna pro hromadné sprchování.

ZDROJ: PR článek společnosti Hansgrohe CS s.r.o.

RubrikySoutěže