Galerie Perlou

Ústí nad Orlicí vyhlásilo architektonickou soutěž na návrh Galerie Perlou

Ústí nad Orlicí vyhlásilo architektonickou soutěž na návrh Galerie Perlou. Kulturně kreativní centrum by mělo vzniknout přestavbou části objektů bývalé textilky Perla 01. Jednou z podmínek soutěže jsou limitní náklady 70 milionů korun bez DPH, i když ceny stavebních prací a materiálů letos výrazně vzrostly.

Brownfield v Moravské Třebové

Moravská Třebová chce místo brownfieldu nové kulturní centrum

Město Moravská Třebová začátkem dubna vyhlásilo architektonicko-urbanistickou soutěž o návrh revitalizace brownfieldu v opuštěném průmyslovém areálu v ulici Jiráskova. Město Moravská Třebová získalo do svého majetku významné strategické území bývalého průmyslového areálu o rozloze jeden hektar v roce 2020 za 11 mil. Kč.

Studentská architektonická soutěž

Skupina Saint-Gobain každoročně, již od roku 2004, pořádá mezinárodní soutěž pro studenty vysokých škol, zejména budoucí architekty, stavební inženýry a projektanty. Jejím cílem je umožnit jim prokázat své odborné znalosti na reálném projektu založeném na skutečných potřebách konkrétní čtvrti nebo města.

Skica polyfunkčního domu na Palmovce

Nové polyfunkční domy v Praze vzejdou z architektonické soutěže

Na městských pozemcích v proluce poblíž křížení ulic Zenklova a Libeňský most připravuje Pražská developerská společnost (PDS) výstavbu dvou polyfunkčních domů určených především pro městské nájemní bydlení. V přízemí a prvních dvou patrech se počítá s nebytovými (maloobchodními a administrativními) prostory.

Depo Zličín - soutěž

Poprvé v historii. Podoba stanice metra Depo Zličín vzejde ze soutěže

Dopravní podnik hl. m. Prahy (DPP) připravuje na lince B stavbu nové, 62. stanice Depo Zličín. Poprvé v novodobé historii pražského metra její podoba vzejde z architektonické soutěže. O vítězi rozhodne porota, výsledky a všechny předložené architektonické návrhy DPP společně s organizátorem představí do konce letošního dubna.

Hlavní vstup Ústředního hřbitova v Brně

Brno vybralo nový hlavní vstup Ústředního hřbitova

Respekt ke stávajícím budovám i kompozici hřbitova, který dovolí architektuře dostatečně vyniknout, a kultivace prostranství mezi obřadní síní, hlavním vstupem a zastávkami hromadné dopravy. To jsou dva principy, které ovládají vítězný návrh vstupu na Ústřední hřbitov od ateliéru Refuel.

international velux award 2022

Registrace do soutěže VELUX International Award 2022 pro studenty architektury je zahájena

Společnost VELUX Group zve studenty architektury z celého světa k účasti v soutěži International VELUX Award na téma „Světlo zítřka“. Soutěž oslaví v roce 2022 již 10. výročí a dosud se do ní zapojily desítky tisíc studentů se zajímavými projekty zaměřenými na denní světlo z více než 800 škol ve více než 100 zemích světa.

01 titulka letecky zaber kopcany

Společnost Xella vyhlásila již 27. ročník Mezinárodní studentské soutěže pro akademický rok 2021/2022

Soutěž je určena studentům a studentkám (samostatně nebo v pracovních kolektivech) studijních oborů Architektura a Pozemní stavitelství na vysokých technických a uměleckých školách a univerzitách a tématem letošního zadání je „INTERVENCE – JAK DÁLE KOPČANY? ÚNIK ZE SOUČASNOSTI DO HISTORIE A NAOPAK V ČESKO-SLOVENSKÉ PŘÍHRANIČNÍ OBLASTI V KOPČANECH“.

wMASF8614

Usedlost Cibulka: Novou podobu dětského hospicu navrhne pětice finalistů

Po intenzivní diskusi odborné poroty složené z expertů na architekturu, krajinu, zdravotnictví a sociální péči vybrala Nadace rodiny Vlčkových ze 48 přihlášených týmů architektů pětici finalistů, kteří se pustí do plánování nové podoby usedlosti Cibulka. Tu detailně rozpracují podle zadání, které konkrétně definuje budoucí využití celého areálu.

wMASF8789

Novou podobu usedlosti Cibulka určí architektonická soutěž

Nadace rodiny Vlčkových vyhlašuje soutěžní workshop pro architekty, na jehož základě za pomoci odborné poroty složené z expertů na architekturu, krajinu, zdravotnictví a sociální péči vybere budoucí podobu usedlosti Cibulka.

O podobě terminálu VRT v Roudnici nad Labem rozhodne architektonická soutěž

Správa železnic vypsala již druhou architektonickou soutěž na terminál vysokorychlostní železnice. Přestupní uzel Roudnice nad Labem bude součástí nového železničního spojení Praha – Ústí nad Labem – Drážďany, díky němu se zvýší dostupnost nové vysokorychlostní železnice pro obyvatele regionu. Vítězný architektonicko-urbanistický návrh by měl být představen na začátku příštího roku.

Snímek obrazovky 2021 08 23 v 10.09.24

Vltavská filharmonie. O finální podobě rozhodne mezinárodní architektonická soutěž

Architekti z celého světa dnes zbystřili. Praha společně se svým Institutem plánování a rozvoje (IPR) oficiálně vyhlásila mezinárodní architektonickou soutěž o návrh budovy Vltavské filharmonie. Porota v čele s českým architektem mezinárodního renomé Michalem Sedláčkem v květnu 2022 vybere vítězný návrh budovy pro nový koncertní sál, který bude stát v pražských Holešovicích.

1280px Krnov townhall 1

Krnov chce městské lázně. Vyhlásilo mezinárodní architektonickou soutěž

Rada města Krnova na Bruntálsku schválila vyhlášení mezinárodní architektonické soutěže na podobu nových městských lázní v areálu koupaliště. Soutěžící mohou své návrhy anonymně podávat do 8. října a vybraných pět je pak bude moci dopracovat do 4. února roku příštího. Úkolem zájemců je navrhnout podobu nových městských lázní na pozemcích v severní části města vedle letního koupaliště.