O podobě terminálu VRT v Roudnici nad Labem rozhodne architektonická soutěž

Správa železnic vypsala již druhou architektonickou soutěž na terminál vysokorychlostní železnice. Přestupní uzel Roudnice nad Labem bude součástí nového železničního spojení Praha – Ústí nad Labem – Drážďany, díky němu se zvýší dostupnost nové vysokorychlostní železnice pro obyvatele regionu. Vítězný architektonicko-urbanistický návrh by měl být představen na začátku příštího roku.

Snímek obrazovky 2021 08 23 v 10.09.24

Vltavská filharmonie. O finální podobě rozhodne mezinárodní architektonická soutěž

Architekti z celého světa dnes zbystřili. Praha společně se svým Institutem plánování a rozvoje (IPR) oficiálně vyhlásila mezinárodní architektonickou soutěž o návrh budovy Vltavské filharmonie. Porota v čele s českým architektem mezinárodního renomé Michalem Sedláčkem v květnu 2022 vybere vítězný návrh budovy pro nový koncertní sál, který bude stát v pražských Holešovicích.

1280px Krnov townhall 1

Krnov chce městské lázně. Vyhlásilo mezinárodní architektonickou soutěž

Rada města Krnova na Bruntálsku schválila vyhlášení mezinárodní architektonické soutěže na podobu nových městských lázní v areálu koupaliště. Soutěžící mohou své návrhy anonymně podávat do 8. října a vybraných pět je pak bude moci dopracovat do 4. února roku příštího. Úkolem zájemců je navrhnout podobu nových městských lázní na pozemcích v severní části města vedle letního koupaliště.

1

Nové hlavní nádraží v Brně. Mezinárodní soutěž vyhráli nizozemští architekti Benthem Crouwel

Nové brněnské hlavní nádraží vznikne podle návrhu nizozemského ateliéru Benthem Crouwel Architects, který stojí za projektem nádraží v Rotterdamu nebo rekonstrukcí a dostavbou nádraží v Amsterdamu. Výběr odborné poroty, ve které zasedla architektka Eva Jiřičná nebo urbanista Peter Gero, potvrdilo v tomto týdnu vedení města Brna i Správa železnic.

Známe vítěze Ceny Czech Grand Design 2020

Patnáctý ročník Cen Czech Grand Design má své vítěze. Ve středu byly v přímém přenosu na ČT art vyhlášeny nejlepší počiny za rok 2020. Letošními Grand designéry, tedy absolutními vítězi ročníku napříč kategoriemi, se stala dvojice Eduard Herrmann a Matěj Coufal. Do Síně slávy byl za celoživotní přínos oboru uveden Jiří Pelcl.