international velux award 2022

Registrace do soutěže VELUX International Award 2022 pro studenty architektury je zahájena

Společnost VELUX Group zve studenty architektury z celého světa k účasti v soutěži International VELUX Award na téma „Světlo zítřka“. Soutěž oslaví v roce 2022 již 10. výročí a dosud se do ní zapojily desítky tisíc studentů se zajímavými projekty zaměřenými na denní světlo z více než 800 škol ve více než 100 zemích světa.

01 titulka letecky zaber kopcany

Společnost Xella vyhlásila již 27. ročník Mezinárodní studentské soutěže pro akademický rok 2021/2022

Soutěž je určena studentům a studentkám (samostatně nebo v pracovních kolektivech) studijních oborů Architektura a Pozemní stavitelství na vysokých technických a uměleckých školách a univerzitách a tématem letošního zadání je „INTERVENCE – JAK DÁLE KOPČANY? ÚNIK ZE SOUČASNOSTI DO HISTORIE A NAOPAK V ČESKO-SLOVENSKÉ PŘÍHRANIČNÍ OBLASTI V KOPČANECH“.

wMASF8614

Usedlost Cibulka: Novou podobu dětského hospicu navrhne pětice finalistů

Po intenzivní diskusi odborné poroty složené z expertů na architekturu, krajinu, zdravotnictví a sociální péči vybrala Nadace rodiny Vlčkových ze 48 přihlášených týmů architektů pětici finalistů, kteří se pustí do plánování nové podoby usedlosti Cibulka. Tu detailně rozpracují podle zadání, které konkrétně definuje budoucí využití celého areálu.

O podobě terminálu VRT v Roudnici nad Labem rozhodne architektonická soutěž

Správa železnic vypsala již druhou architektonickou soutěž na terminál vysokorychlostní železnice. Přestupní uzel Roudnice nad Labem bude součástí nového železničního spojení Praha – Ústí nad Labem – Drážďany, díky němu se zvýší dostupnost nové vysokorychlostní železnice pro obyvatele regionu. Vítězný architektonicko-urbanistický návrh by měl být představen na začátku příštího roku.

Snímek obrazovky 2021 08 23 v 10.09.24

Vltavská filharmonie. O finální podobě rozhodne mezinárodní architektonická soutěž

Architekti z celého světa dnes zbystřili. Praha společně se svým Institutem plánování a rozvoje (IPR) oficiálně vyhlásila mezinárodní architektonickou soutěž o návrh budovy Vltavské filharmonie. Porota v čele s českým architektem mezinárodního renomé Michalem Sedláčkem v květnu 2022 vybere vítězný návrh budovy pro nový koncertní sál, který bude stát v pražských Holešovicích.

1280px Krnov townhall 1

Krnov chce městské lázně. Vyhlásilo mezinárodní architektonickou soutěž

Rada města Krnova na Bruntálsku schválila vyhlášení mezinárodní architektonické soutěže na podobu nových městských lázní v areálu koupaliště. Soutěžící mohou své návrhy anonymně podávat do 8. října a vybraných pět je pak bude moci dopracovat do 4. února roku příštího. Úkolem zájemců je navrhnout podobu nových městských lázní na pozemcích v severní části města vedle letního koupaliště.

1

Nové hlavní nádraží v Brně. Mezinárodní soutěž vyhráli nizozemští architekti Benthem Crouwel

Nové brněnské hlavní nádraží vznikne podle návrhu nizozemského ateliéru Benthem Crouwel Architects, který stojí za projektem nádraží v Rotterdamu nebo rekonstrukcí a dostavbou nádraží v Amsterdamu. Výběr odborné poroty, ve které zasedla architektka Eva Jiřičná nebo urbanista Peter Gero, potvrdilo v tomto týdnu vedení města Brna i Správa železnic.

Známe vítěze Ceny Czech Grand Design 2020

Patnáctý ročník Cen Czech Grand Design má své vítěze. Ve středu byly v přímém přenosu na ČT art vyhlášeny nejlepší počiny za rok 2020. Letošními Grand designéry, tedy absolutními vítězi ročníku napříč kategoriemi, se stala dvojice Eduard Herrmann a Matěj Coufal. Do Síně slávy byl za celoživotní přínos oboru uveden Jiří Pelcl.