Jemnice

Údolí s letním kinem a klubovnou. Jemnice chystá svou první architektonickou soutěž

Jemnice na Třebíčsku připravuje architektonickou soutěž na návrh úpravy údolí nedaleko centra města. Stojí v něm chátrající letní kino a skautská klubovna. Na soutěž má město vyhrazený milion korun. Náklady na úpravu jsou podle starosty Pavla Nevrkly (ODS) prozatím odhadované na 50 milionů korun. Záměr úpravy údolí je první, na který město vypíše architektonickou soutěž.

Vítězné náměstí

O dostavbu Vítězného náměstí se poperou české i světové architektonické špičky

Soutěž na dostavbu 4. kvadrantu Vítězného náměstí se posunula do 2. fáze. Mezinárodní porota vybrala pět soutěžních týmů, které zpracují detailní návrh dostavby třetího největšího pražského náměstí a centra Dejvic. Mezi multidisciplinárními týmy jsou světoznámá architektonická studia i oceňované české kanceláře.

ART.cukrovar

Umění pro Modřanský cukrovar. O dílech ve veřejném prostoru rozhodne soutěž

Developerská společnost Skanska vyhlásila uměleckou soutěž ART.cukrovar, která má za cíl vybrat díla pro pět lokalit veřejného prostranství v nově vznikající rezidenční čtvrti Modřanský cukrovar. Díla určená pro vybraná místa mají předem definovaný účel, který vychází z veřejné participace a jejich společným libretem jsou udržitelnost, komunita a historie.

Škola, školní třída

Ve Staré Boleslavi má vzniknout nová škola, město vyhlásí architektonickou soutěž

Brandýs nad Labem-Stará Boleslav zamýšlí postavit ve Staré Boleslavi novou školu zhruba pro 1000 dětí. Nejpozději v únoru chce vypsat architektonickou soutěž a pak začít s projektovou přípravou. Původně chtělo město založit svazek obcí, škola měla být svazková. Nové vedení radnice na tom ale netrvá. Škola by mohla být otevřena na podzim 2026.

Architekt návrh skica

Hradecký kraj chce více architektonických soutěží. Nabídne metodiku městům a obcím

Vedení Královéhradeckého kraje bude zadávat své stavební investice častěji prostřednictvím architektonické soutěže. Připravuje vznik centra pro architekturu a nabídne i metodickou pomoc městům a obcím. Královéhradecký kraj a Česká komora architektů uzavřely dohodu, která posiluje spolupráci při propagaci architektury a uskutečňování návrhů staveb ve veřejných zakázkách.

Liberec

Liberec dostane nový přestupní terminál na nádraží. Kraj plánuje soutěž

Liberecký kraj by letos chtěl ve spolupráci s městem Liberec a Správou železnic vypsat architektonickou soutěž na úpravy libereckého vlakového nádraží. Na vlakovém nádraží by měl v budoucnu vzniknout přestupní terminál veřejné dopravy, který propojí železniční a autobusovou dopravu – Central Station. Na místě současného autobusového nádraží by pak mělo vyrůst velkokapacitní parkoviště a také byty.