University OZW Amsterdam Jeanne Dekkers Architectuur

Do 5. ročníku České ceny za architekturu se přihlásilo 192 realizací

O titul v 5. ročníku České ceny za architekturu se uchází 192 děl. To je vyšší počet než vloni. Mezinárodní odborná porota z nich nyní vybere užší okruh nominovaných. Nejvyšší ocenění, tedy Finalisté ČCA a držitel Hlavní ceny ČCA, pak budou vyhlášena na slavnostním galavečeru 24. listopadu. Uděleny budou také Ceny za výjimečný počin, jejichž výběr provádí Akademie a Grémium ČCA, a Ceny partnerů.

Areál Mlynica od GutGut

Pátý ročník České ceny za architekturu již zná svou porotu

Česká cena za architekturu, soutěžní přehlídka České komory architektů, se letos uskutečňuje už popáté. Stejně jako v předchozích ročnících je otevřena architektonickým realizacím postaveným na území České republiky za posledních pět let. Architekti do ní mohou svá díla přihlašovat do 1. dubna 2020. Již tradičně kredit České ceny za architekturu podporuje prestižní sedmičlenná mezinárodní porota.

Návrh odpočinkové zóny Cidlina

Architekti odstoupili od práce na dokumentaci na zónu v Jičíně

Uskupení architektů Klára Novotná, Karel Novotný, Tereza Mirská a Jiří Neuvirt kvůli neshodě na ceně odstoupilo od vypracování projektové dokumentace na výstavbu odpočinkové zóny Cidlina v Jičíně. Uskupení loni vyhrálo architektonickou soutěž na podobu zóny. Město proto osloví pro vypracování dokumentace pražský ateliér Rehwaldt Landscape Architects, který v architektonické soutěži skončil na druhém místě. Novinářům to řekl místostarosta Petr Hamáček.