Architekt návrh skica

Hradecký kraj chce více architektonických soutěží. Nabídne metodiku městům a obcím

Vedení Královéhradeckého kraje bude zadávat své stavební investice častěji prostřednictvím architektonické soutěže. Připravuje vznik centra pro architekturu a nabídne i metodickou pomoc městům a obcím. Královéhradecký kraj a Česká komora architektů uzavřely dohodu, která posiluje spolupráci při propagaci architektury a uskutečňování návrhů staveb ve veřejných zakázkách.

Liberec

Liberec dostane nový přestupní terminál na nádraží. Kraj plánuje soutěž

Liberecký kraj by letos chtěl ve spolupráci s městem Liberec a Správou železnic vypsat architektonickou soutěž na úpravy libereckého vlakového nádraží. Na vlakovém nádraží by měl v budoucnu vzniknout přestupní terminál veřejné dopravy, který propojí železniční a autobusovou dopravu – Central Station. Na místě současného autobusového nádraží by pak mělo vyrůst velkokapacitní parkoviště a také byty.

Lázně Chomutov

Knihovna v bazénu. Chomutov vypsal soutěž na konverzi bývalých lázní

Chomutov hledá v architektonické soutěži zpracovatele návrhu přeměny bývalých městských lázní na moderní knihovnu. Účastníci by měli ve svých návrzích respektovat okolí historické budovy i její konstrukci. Město předpokládá, že by přestavba měla vyjít asi na 600 milionů korun bez daně. Vyplývá to z informací na webu, kde radnice zveřejňuje veřejné zakázky.

Hlavní nádraží

O nové podobě pražského „Hlaváku“ rozhodne soutěžní dialog pěti týmů

Dne 13. a 14. září proběhlo v rámci zadávacího řízení se soutěžním dialogem „Nový Hlavák“ na revitalizaci parku Vrchlického sady, novostavbu tramvajové trati Muzeum – Bolzanova a rekonstrukci nové odbavovací haly Hlavního nádraží zasedání odborné komise nad metodikami přístupu přihlášených architektonických týmů.