Hlavní nádraží

O nové podobě pražského „Hlaváku“ rozhodne soutěžní dialog pěti týmů

Dne 13. a 14. září proběhlo v rámci zadávacího řízení se soutěžním dialogem „Nový Hlavák“ na revitalizaci parku Vrchlického sady, novostavbu tramvajové trati Muzeum – Bolzanova a rekonstrukci nové odbavovací haly Hlavního nádraží zasedání odborné komise nad metodikami přístupu přihlášených architektonických týmů.

Domov pro každého

Modulární výstavba: Člověk v tísni nabízí řešení bytové krize v Česku

Město Pečky s Člověkem v tísni vyhlašují architektonickou soutěž na pilotní projekt, který může pomoci i v dalších místech. Bude to pilotní počin platformy Domov pro každého, který má ambici stát se řešením nedostačujících kapacit bydlení i v dalších obcích a městech ČR.
V bytové nouzi jsou v Česku desítky tisíc domácností a dalším statisícům lidí ztráta bydlení hrozí.

Stadion Vršovice

Legendární Ďolíček čeká proměna. Kromě stadionu zde vyroste i městský bytový dům

Příspěvková organizace hlavního města Pražská developerská společnost (PDS) vypíše architektonickou soutěž na rekonstrukci vršovického fotbalového stadionu Ďolíček. Součástí rekonstrukce by měla být přístavba s komerčními prostory. Na parkovišti západně od stadionu zároveň město plánuje bytový dům a naproti přes Vršovickou ulici sportovní halu.

Věznice v Uherském Hradišti

Dějiště teroru se změní na muzeum totality. Podobu určí architektonická soutěž

Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových vyhlásil architektonickou soutěž na rekonstrukci bývalé věznice v Uherském Hradišti. Návrhy je možné podávat do 4. listopadu letošního roku. Spolu s muzeem totality, které připomene historii věznice, by v areálu měly sídlit také okresní soud, státní zastupitelství a probační a mediační služba.

Škola, školní třída

Praha 9 chce novou školní budovu. Připravuje mezinárodní architektonickou soutěž

Městská část Praha 9 chce na svých pozemcích ve Vysočanech stavět novou školní budovu se třídami a zázemím pro pedagogy. Její podoba by měla vzejít z architektonické soutěže. Objekt by měl podle plánů radnice stát v blízkosti základní a mateřské školy (ZŠ a MŠ) U Elektry, která se nyní na pozemku mezi ulicemi Poděbradská a Kolbenova staví.

Říční krajina na soutoku Berounky a Vltavy v Praze

Příměstský park Soutok má být 10x větší než Stromovka. O jeho podobě rozhodne soutěž

Říční krajina na soutoku Berounky a Vltavy v Praze představuje obrovský přírodní potenciál. Území o rozloze přes 1000 hektarů však nemá jasnou krajinářskou koncepci a pravidla rozvoje. Institut plánování a rozvoje (IPR) tak vyhlásil mezinárodní soutěž. Jejím cílem je vybrat tým zpracovatelů, který dokáže navrhnout budoucí podobu této říční krajiny a její dlouhodobý rozvoj formou příměstského parku.

Vítězné náměstí

O podobě třetího největšího náměstí v Praze rozhodne mezinárodní architektonická soutěž

Hlavní město Praha a Městská část Praha 6 daly zelenou vyhlášení mezinárodní architektonické soutěže na dostavbu tzv. 4. kvadrantu Vítězného náměstí. Po 100 letech od návrhu urbanistické struktury Dejvic tak dojde k dostavbě tohoto třetího největšího pražského náměstí. Možná podoba dostavby bude známá v květnu příštího roku.

Brno pořádá soutěž na podobu mateřské a základní školy v brownfieldu

Předmětem soutěže je návrh urbanisticko-architektonického řešení novostaveb základní a mateřské školy ve významné rozvojové lokalitě Nová Zbrojovka včetně přilehlých veřejných prostranství, které sestávají z ploch vymezených stavbami základní a mateřské školy a také polyfunkčního objektu.