asb-portal.cz - Odborný portál pro profesionály v oblasti stavebnictví

Inovované lepidlo Ceresit CT 84 Express na fasádní polystyrén

06.06.2012
Polyuretanové lepidlo Ceresit CT 84 od firmy Henkel se poprvé objevilo na přelomu let 2007/2008 a hned od počátku si tato rychlá a maximálně komfortní varianta, která při lepení polystyrénových desek v exteriéru nahrazuje tradiční „pomalé“ cementové lepicí malty, získala u realizačních firem své pevné místo. V loňském roce přišlo toto lepidlo na trh ve větším 850 ml balení, které zajišťuje vyšší výtěžnost, lepivou sílu, rychlost a možnost zpracování při nízkých teplotách.
Větší balení PU lepidla si i nadále zachovává své původní přednosti, zejména rychlost realizace - již po cca 2 hodinách od nalepení polystyrénových izolačních desek je možno přistoupit k jejich přebroušení, montáži hmoždinek a následnému přestěrkování armovací sítě. Při použití lepidla CT 84 a systému Ceresit Ceretherm Express zaberou zateplovací práce až o 5 dní méně.

Lepidlo má ve srovnání s tradičními cementovými lepidly o 15% větší lepivou sílu, silnou stránkou je i vysoká výtěžnost – až 10 m2 z jednoho 850 ml balení, což představuje proti cementovým lepidlům nárůst o 100%!

Lepidlo je zpracovatelné od 0 °C a i při vysoké vlhkosti a je tak výjimečně vhodné pro práce prováděné při nízké teplotě, kdy se doba schnutí cementových lepidel výrazně prodlužuje.

Pro zateplovací systémy ETICS je tento inovovaný produkt ideální – 1 m2 polystyrénových desek je lepen pouze 100 g lepidla CT 84, namísto 5 kg, obvyklých pro cementová lepidla.


Další informace najdete na www.ceretherm.cz.-->-->

Komentáře

Prepíšte text z obrázku do poľa. Ak nedokážete text rozoznať, kliknite na obrázok.

Další z Jaga Media