Nové číslo časopisu ASB 1/2016

Nové číslo časopisu ASB 1/2016

V tomto jarním čísle se dočtete nejen o nových plánovaných i dokončených administrativních budovách, ale také o tom, kolik jich trh nabízí a jaká je po nich poptávka. V Praze se však nacházejí i budovy neviditelné, jak o tom píše v rubrice Názory Martin Veselý. Ukazuje na podivné záznamy v katastru a praktiky jednoho podnikatele.

Mnohem pozitivněji vyznívá rozhovor s Jacobem Langem ze slavného dánského ateliéru BIG o inteligentním využívání klimatických a světelných podmínek v různých částech světa a tedy o šetrné výstavbě ve vztahu k prostředí a krajině. A stejně vyznívá také letošní Pritzkerova cena, která ukazuje, jak důležitou roli může architekt plnit ve společnosti. A že má cenu angažovat se ve společenských tématech, poukazovat na ně a hledat pro ně řešení. Že architekt může být morální autoritou.

Dále se dočtete o náročných fasádách, kampusu v Himalájích ze systému z hlíny a skla, stavěného podle tamních tradic a o kostelu, který bude vznikat v Doupovských horách přímo rukama poutníků.

Komentáře