Partneři sekce:
  • Stavmat
  • REHAU

SYSTÉM COMPRI® – IZOLACE PRO KAŽDOU PŘÍLEŽITOST

SYSTÉM COMPRI® – IZOLACE PRO KAŽDOU PŘÍLEŽITOST

Ať už stavíte nový dům či rekonstruujete starší byt, izolace je prvek, na kterém se nevyplatí šetřit. Kvalitní izolace nejenže uspoří provozní náklady, ale ušetří nás i řady nepříjemných starostí, jakými je například vlhkost, plíseň nebo třeba i profukující střecha. Na českém trhu je k dispozici celá řada nejrůznějších materiálů, ale ne každá izolace se hodí na vše.

Vhodným řešením jsou proto ucelené, ekologicky i zdravotně nezávadné systémy izolačních materiálů, jakým je třeba systém COMPRI® od společnosti CIUR a.s. Jeho předností je, že nabízí komplexnost umožňující použití v nejrůznějších situacích. Výhodou jednotlivých prvků systému COMPRI® je, že je můžeme použít jak jednotlivě, tak i v kombinaci. Je to vlastně taková skládačka, kdy se jednotlivé prvky vzájemně doplňují a navazují na sebe, takže vám nebude chybět nic pro správnou funkci a dokonalé odizolování jakéhokoli objektu určeného k bydlení. COMPRI® samozřejmě nabízí také výrobky pro průmyslové využití. Nezanedbatelnou výhodou systému je vynikající poměr ceny a výkonu. Například při zateplení střechy běžného rodinného domu bývá návratnost investice pouhé tři roky.

Foukané tepelné izolace  

Systém COMPRI® zahrnuje především foukané tepelné izolace, a to na bázi celulózy (Climatizer Plus®), minerálního vlákna (Climastone®), nenasákavého polystyrenu (Climastyren®), dřevovlákna (CLIMAWOOD®) a skelného vlákna (Climaglass®), které jsou určeny pro zateplení všech druhů konstrukcí a jejich největší předností je jednoduchá a čistá aplikace. Nejpoužívanější je jednoznačně celulózová izolace Climatizer Plus®, která se u nás vyrábí na základě původní kanadské licence již od roku 1991 a má nejuniverzálnější využití. Skvěle se hodí jako tepelná či zvuková izolace, má dlouhou životnost a navíc je impregnována minerálními přísadami, které odpuzují hlodavce, zvyšují odolnost izolace proti houbám a plísním i vylepšují její protipožární vlastnosti.

Climastone® je foukaná minerální vlna (granulát) na bázi čediče se skvělými protipožárními vlastnostmi. Climastyren® je pěnový, nenasákavý polystyren s příměsí grafitu, a hodí se do vlhkých prostor. Například pro zateplení podlahy nad zeminou, nebo pro izolace vnějších obvodových dutých stěn jako dutinová izolace. Climawood® je vyroben z volných dřevěných vláken, má zaručenou ekologickou ochranu proti škůdcům a uplatní se na zateplení vnějších i vnitřních konstrukcí. Novinkou je tepelná a akustická izolace Climaglass®, která se vyrábí ze skelné vlny metodou rozvlákňování taveniny skla a dalších přísad. Má vynikající protipožární a akustické parametry.

Inteligentní membrány pro clima®

Stejně jako populární funkční outdoorové oblečení, také konstrukce stavby potřebuje ochranu například proti větru a musí jí být umožněno zbavit se vlhkosti, která zpravidla vzniká uvnitř. K tomu slouží moderní technické fólie pro clima®. Tyto fólie obvykle zajišťují potřebný odvod vlhkosti, která se do konstrukce dostává vlivem difúze vodních par, netěsnostmi v neprodyšné vrstvě, instalací vlhkých materiálů nebo zatečením. Výběr těchto prvků záleží na tom, zda se jedná o difúzně otevřenou nebo uzavřenou konstrukci.

Ať se již jedná o větrotěsné, nebo parobrzdné „membrány“, je důležité, aby uměly rychle reagovat na změny klimatických podmínek a stavu izolační vrstvy. Velmi důležité jsou jednotlivé detaily, například napojení na okna či dveře, různé průchody potrubí, elektroinstalace apod. Chybné ošetření detailů může vézt ke znehodnocení celého našeho snažení. Proto nabízí pro clima® kromě technických fólií také množství těsnicích pásek, lepidel, průchodek a dalšího příslušenství.  

Těsnící dřevovlákno

Dřevovláknité desky Udi se vyrábějí z dřevěného vlákna, takže nabízejí vlastnosti klasického dřeva, to znamená trvanlivost, stabilitu a velmi dobré tepelně-izolační vlastnosti. Jedná se tedy o účinnou a současně ekologickou izolaci vhodnou pro zateplení všech částí domu, včetně případů dodatečného zateplení. Optimální je dokonce použití v kombinaci s Climatizerem Plus, zejména u izolací obvodového pláště nebo v konstrukci provětrávané fasády. Zákazník si může vybrat mezi deskami pro vnitřní nebo externí použití. Desky UdiIN RECO a UdiRECO si samy vyrovnají nerovnosti na povrchu izolované stěny, takže kontaktní instalace je velmi jednoduchá a rychlá. Desky jsou obecně vhodné, díky svým vlastnostem a schopnostem distribuovat vlhkost, pro difúzně otevřené konstrukce. Navíc zlepšují akustiku izolovaného prostoru. Jsou vhodné pro nové i starší domy.

Akustická izolace Wolf®

Akustika je velmi diskutované téma poslední doby, neboť lidé potřebují stále více ticha a klidu. Proto jsou dnes tak důležité zvukové izolace, které dokážou investorovi nabídnout dostatečný akustický komfort. Unikátní postavení mezi mnoha řešeními zaujímají akustické izolační desky Wolf®. Jsou to desky vyrobené z kartonu, jejichž vnitřní komorový prostor je vyplněn velmi jemným křemičitým pískem. Díky této sypké a těžké hmotě jsou schopny utlumit zvuk v celém frekvenčním spektru a to i u problematických nízkých frekvencí. Je možné s nimi izolovat jednotlivé stěny, podlahu, strop nebo celé místnosti. Skvěle tlumí kročejový hluk. Velkou výhodou je nejen minimální tloušťka, ale i suchá pokládka nebo montáž. Hodí se jak na izolaci starších domů či bytů, tak do novostaveb.

Ať už vás trápí špatně provedená izolace, chybějící zateplení, nebo si jen neumíte z nabídky systému COMPRI® vybrat pro sebe to nejvhodnější, poraďte se zkušenými odborníky CIUR a.s.

Další informace naleznete na www.vseproizolace.cz, www.compri-izolace.cz nebo také na www.ciur.cz.

ZDROJ: PR článek společnosti CIUR a.s.

Komentáře