Vaillant – moderní tepelná technika s tradicí
Galerie(7)

Vaillant – moderní tepelná technika s tradicí

Partneři sekce:

Společnost Vaillant se od svého vzniku před více než sto třiceti lety stala synonynem pro vytápění a přípravu teplé vody. V jejím sortimentu najdeme např. závěsné a stacionární plynové kotle, průtokové a zásobníkové ohřívače teplé vody, solární systémy a v neposlední řadě tepelná čerpadla. Velký důraz se klade na kvalitu všech výrobků, inovaci a technickou podporu.

Dceřiná společnost Vaillant Group Czech s.r.o., která byla založena v roce 1992 a jež sídlí v rozsáhlém areálu v Chrášťanech nedaleko Prahy, patří do mezinárodní skupiny Vaillant Group. Tato skupina zahrnuje osm silných značek, mezi jinými také Protherm, a patří mezi největší společnosti v Evropě v oboru vytápění a přípravy teplé vody. Její produkty najdeme v celé střední a západní Evropě, dále v Turecku a Číně.

Plynové kotle

Plynové kotle pro centrální vytápění, společně s ohřevem teplé vody, jsou klasikou v sortimentu firmy Vaillant. Široká škála produktů obsahuje několik modelových řad, kde si každý zákazník může najít přesně to, co potřebuje.

Zastavíme se u závěsných kondenzačních kotlů. Jejich konstrukce díky velké ploše výměníku umožňuje využít kondenzační teplo. Po předání primárního tepla ze spalin dochází k jejich dalšímu ochlazení až na teplotu, která se nachází pod hodnotou rosného bodu 50–55 °C. Jestliže se teplota pohybuje v této oblasti, vodní pára obsažená ve spalinách kondenzuje, a tím je tepelná energie dodatečně předávána do topného systému. Kondenzační technika využívá navíc nejen latentní teplo, ale i primární tepelná energie je využita účinněji než u klasických kotlů.

Firma Vaillant neustále rozšiřuje svůj sortiment kondenzačních kotlů vyznačujících se vysokou účinností, ekologickým provozem a komfortním provozem ve vytápění a přípravě teplé vody.

Obnovitelné zdroje

Výrazný důraz klade Vaillant na produkty a systémy, které využívají obnovitelné zdroje energie. Po celé Evropě zaznamenávají tyto produkty zvýšenou poptávku. To platí především pro tepelná čerpadla a solární systémy.

Solar Set 2 exclusiv:
1) Vakuový trubkový solární panel auroTHERM exclusiv VTK 570/2
2) Zásobník auroSTOR VPS SC 700
3) Hydraulická přepínací skupina

Tepelná čerpadla začala společnost Vaillant vyrábět v roce 2006. Jedná se o typy geoTHERM VWS země/voda a geoTHERM VWL a VWL S vzduch/voda.

Tepelná čerpadla geoTHERM VWS země/voda (s integrovaným zásobníkem TV) pro vnitřní instalaci jsou vhodná nejen k vytápění ale i chlazení novostaveb, nebo k modernizaci topných systémů stávajících domů, větších objektů, ale i komerčních budov. Diky max. výstupní teplotě topné vody 62 °C je možné tato TČ použít i pro ohřev teplé vody ve spojení s vhodným zásobníkem jako je VIH RW 300 nebo VDH 300/2. Součástí tepelných čerpadel je zabudovaný ekvitermní regulátor s indikací energetické bilance. Velmi často se při použití tepelných čerpadel také využívá akumulačních zásobníků pro ještě větší efektivitu vytápění.

Tepelná čerpadla geoTHERM VWL S vzduch/voda split (s integrovaným zásobníkem TV) pro vnitřní instalaci a s venkovní jednotkou jsou podobně jako TČ geoTHERM VWS země/voda vhodná k vytápění novostaveb, nebo k modernizaci topných systémů stávajících domů a objektů. Tepelná čerpadla geoTHERM VWL S jsou vhodná zejména pro nízkoteplotní podlahové systémy s teplotním spádem s nízkou výstupní teplotou 30 až 35 °C, k jejich výhodám patří také velmi nízká hlučnost zařízení.

Autor: Hana Solařová1)
Fotografie: Archiv firmy

Kontakt: Vaillant Group Czech s.r.o., Chrášťany 188, 252 19 Chrášťany, tel.: 281 028 011, fax: 257 950 917, e-mail: vaillant@vaillant.cz

www.vaillant.cz

1 Zpracováno z tiskových informací firmy

ZDROJ: Vaillant Group Czech s.r.o.

–>–>