Energetický management Bosch

Rostoucí počet tepelných čerpadel je dnes instalován s domácími fotovoltaickými elektrárnami. Klíčová je otázka, jak nejlépe využít vlastní vyrobenou elektřinu z fotovoltaiky pro vytápění, přípravu teplé vody a dalších přebytků např. pro chytré zásuvky a nabíjení elektromobilů.

Jak to funguje?

Energetický management Bosch, který je součástí platformy Bosch Smart Home reguluje výkon tepelného čerpadla podle aktuálního výkonu fotovoltaické elektrárny. Tepelné čerpadlo využívá přebytečnou energii pro akumulaci tepla nebo zvýšení teploty v zásobníku teplé vody. Tento systém snižuje přetoky do sítě a šetří až 10 % nákladů na elektřinu oproti využití fotovoltaiky bez energetického managementu.

Zdroj: Bosch

Další funkce zahrnují například chlazení tepelným čerpadlem, ovládání chytrých zásuvek a nabíjení elektromobilů pomocí nabíječky Bosch, tzv. Wallboxu. Toto vše je zajištěno pouze z vlastních přebytků fotovoltaické energie.

Zdroj: Bosch

Energetický management značky Bosch lze používat s fotovoltaickými systémy od jakéhokoli dodavatele. Systém je kompatibilní např. se střídači Fronius pomocí Modbus, v tomto případě lze využít již instalovaný chytrý elektroměr. V případě jiných střídačů stačí celý systém doplnit o chytrý elektroměr Bosch Power Meter 7000i.

Zdroj: Bosch

Celá platforma Bosch Smart Home zahrnuje chytré domácí spotřebiče, kamery a bezpečnostní prvky (např. požární hlásiče), což umožňuje komplexní řízení chytré domácnosti.

Více informací získáte na www.bosch-vytapeni.cz

Komerční informace; zdroj: Bosch