Partneři sekce:
  • Prefa

Kingfire Parat: Komín a krbová vložka v jednom

Kingfire Parat: Komín a krbová vložka v jednom

Kamna nebo krbová vložka? Toto dilema řeší řada stavebníků rodinných domů. Obě alternativy mají svá pro i proti. Krbová kamna se snáze instalují a nejsou tak náročná na zvolený typ kouřovodu, mívají ale nižší výkon. Pro klasický krb hovoří neodolatelná atmosféra „živého“ ohně, jeho vyšší účinnost a menší nároky na rozměry paliva. Proti se stavějí přísnější požadavky na konstrukci komínu a vyšší pořizovací náklady. Z pohledu jmenovaných předností i handicapů stojí někde na pomezí obou typů otopných těles novinka v sortimentu společnosti Schiedel – komín s integrovanou krbovou vložkou Schiedel Kingfire Parat.

Dvě mouchy jednou ranou: tímto mottem se zřejmě dali inspirovat specialisté společnosti Schiedel při vývoji nového modulového komínu Schiedel Kingfire Parat. Jedná se o kompletní komínový systém, který má navíc do paty integrovanou krbovou vložku. Jinak řečeno, jde o spalinovou cestu i otopný spotřebič v jednom. Otopná soustava je díky tomu po technické i vizuální stránce maximálně sladěná a oproti normálním krbům nebo kamnům nabízí celou řadu výhod.
 
Největší předností systému Kingfire Parat je extrémně rychlá montáž.Asi největší předností celého systému je snadná montáž. Krbová vložka Kingfire se instaluje současně se stavbou komína z prefabrikovaných dílců Schiedel Parat. Pod tímto souslovím nehledejte konkrétní typ komínu, nýbrž montážní technologii. Zatímco běžně se stavebnicové komíny montují krok za krokem po jedné tvárnici, v tomto případě se pomocí originálních závěsů na sebe jeřábem překlápějí velké dílce vyráběné na míru stavby. Zpravidla se vyrábějí na výšku jednoho podlaží, vyrobit a dodat však lze dílce až o šestimetrové výšce. Všechna napojení kouřovodu jsou připravena v hotových prefabrikátech podle projektu.

V provedení Schiedel Parat se standardně dodávají komínové systémy typu Uni*** Plus, Absolut nebo Avant Primo. Technologie Schiedel Parat eliminuje vznik montážních chyb při sestavování komínových systémů na místě. Snadná a rychlá instalace celé otopné soustavy se ale také zásadním způsobem promítá do celkových pořizovacích nákladů. Kingfire Parat tak představuje low-costovou alternativu k individuálně vestavěným krbovým vložkám.

Účinnost krbových vložek se pohybuje v rozmezí 5 až 24 kW. Součástí těchto vložek jsou i ventilátory, které mají elektronickou regulaci otáček, a tím i výkonné teplovzdušné vytápění. Účinnost vložek je 80 % a může být provozována nezávisle na přívodu vzduchu pro hoření, což je pro moderní utěsněné domy s větracími systémy výhodou. Sklo dvířek je omýváno přívodem sekundárního vzduchu, takže se neusazují nečistoty na vnitřní straně dvířek. Patentovaná technologie osazení krbové vložky umožňuje kdykoli její snadnou výměnu bez velkých nákladů.

Fantazii se meze nekladou: krbový modul můžete obezdít například regály pro ukládání dřeva.Rozměry celého systému výrazně šetří místo v dispozici domu a umožňují architektům i projektantům absolutní svobodu při navrhování interiéru. Díky kompaktnímu tvaru (550 × 550 × 2 940) se Kingfire Parat uplatní jako centrální designový prvek nebo jako funkční bytové příslušenství. Krbový modul se dá obezdít lavicemi k sezení, regály pro uložení dřeva nebo poličkami na běžné dekorace – tvůrčí fantazii se prostě meze nekladou. Zákazníci si mohou zvolit jako finální povrchovou úpravu omítku nebo keramický obklad, pro část nad střechou se dá použít také standardní prefabrikovaný komínový plášť z vláknitého betonu.

Zdroj: Schiedel, s.r.o.

–>–>

RubrikyKomíny