Nářadí Makita: Několik tipů nejen na vrtačky a brusky
Galerie(3)

Nářadí Makita: Několik tipů nejen na vrtačky a brusky

Partneři sekce:

Každá dílna si čas od času zaslouží nějaké to oživení. Pokud vybavujete novou, pak se není o čem bavit. Na trhu se dnes nachází spousta nářadí a nástrojů, a to v různých cenových relacích a kvalitě. I proto se vyplatí vsadit na profesionální výrobky těch nejznámějších značek, jež zaručují dlouho výdrž a maximální výkon. Přesně takto lze charakterizovat produkty společnosti Makita. Než se na konkrétní vrtačky, brusky a jiné nástroje zaměříme, představíme si tohoto známého japonského výrobce podrobněji.

Tradice od roku 1915
Společnost Makita se právem řadí mezi tradiční výrobce profesionálního i hobby nářadí. Vždyť k jejímu vzniku došlo již v roce 1915, kdy ji Masaburo Makita založil. Na počátku se soustředila na výrobu generátorů a elektromotorů. S prvním elektrickým nářadím přišla v roce 1958. V současnosti disponuje 9 výrobními závody certifikovanými podle ISO9002 a spojila se s dalšími výrobci, jako byly společnosti Sachs-Dolmar, Fuji Robin či Kanematsu. Aktuálně nabízí přes 400 druhů profesionálního aku, elektrického, vzduchového a benzínového nářadí. Společnost klade důraz na inovativní prvky a funkce. Z těch posledních bychom mohli jmenovat třeba LXT technologii akumulátorových přístrojů a specializovaný antivibrační systém označovaný jako AVT. K založení Makita Česká republika došlo v roce 1995. V České republice prodává toto nářadí hned několik obchodníků, z nichž někteří jsou autorizovaní přímo japonskou Makitou. Jedním z nich je společnost Schipro. Právě z její nabídky vybíráme některé profi nástroje, jež si představíme. Tato firma nabízí mimo jiné rozsáhlé poradenské služby a komplexní servis všech zařízení této značky.

Úhlová bruska Makita GA5030R
Makita GA5030R je úhlová bruska na kotouče o průměru 125 mm. Ač je vcelku velká, disponuje maximálně důmyslně řešenou ochranou proti prachu. Ten se nedostane přes konstrukci do ložisek a neohrozí ani rotor se statorem. Štíhlá konstrukce zajistí, že vám přístroj padne dokonale do ruky. O výkon se postará motor o příkonu 720 W. Jinak se tato bruska Makita vyznačuje i dalšími přednostmi. Jmenovat bychom z nich mohli kupříkladu funkci antirestartu anebo optimální aretaci vřetene pro rychlou a jednoduchou výměnu kotoučů.

Kombinované kladivo Makita HR2470T
Naším druhým tipem je kombinované kladivo Makita HR2470T vyznačující se také spoustou zajímavých inovativních funkcí. Pomineme-li unikátní design přístroje a boční rukojeti, musíme upozornit na vysokou rezistenci úderníku i gumového kroužku komutátoru. Práce s tímto nástrojem je mnohem jednodušší, jelikož je typický antivibrační konstrukcí oblasti motoru. Dále je charkteristický i úpravou pro snížení možnosti proniknutí maziva u držáku kladiva či do ložisek rotoru nebo převodové skříně. Jinak se tato vrtačka Makita ještě vyznačuje funkcemi, jako jsou například:
– zvýšená odolnost vůči oděru a prachu,
– nastavení sekáče do celkem 40 poloh,
– přepínání chodu přístroje prostřednictvím uhlíků,
– zvýšená odolnost přední části kladiva proti poničení.

Vše v jednom za nejnižší cenu na trhu
Společnost Schipro si pro zákazníky připravila doslova třešničku na dortu. Tu představuje speciální aku sada Makity DLX6011 za dlouhodobě minimální cenu. Obsahuje hned několik druhů vysoce kvalitního aku nářadí. Jedná se o:
– aku rázový utahovák DTD146Z,
– aku příklepový vrtací šroubovák DHP458Z,
– aku pilu ocasku DJR181Z,
– aku úhlovou brusku DGA452Z,
– aku lampu BML802,
– rychlonabíječku DC18RC,
– 3 kusy akumulátoru BL1830,
– transportní tašku.

Veškeré nástroje v rámci této sady se vyznačují jednak vysokou kvalitou a jednak inovativními funkcemi. Pokud aktuálně sháníte třeba zajímavý a funkční dárek pro muže, pak jste na správné adrese.

ZDROJ: PR článek společnosti Pro Schipro, s.r.o.