Partneři sekce:
  • Stavmat
  • REHAU
  • Xella
  • Sika

Best Product Award 2008 za energeticky úsporné kompresory řady GA

Best Product Award 2008 za energeticky úsporné kompresory řady GA

Společnost Atlas Copco zvítězila v kategorii „Čerpadla a kompresory“ soutěže o nejlepší průmyslové výrobky „Best Product“, která je každoročně pořádána německým časopisem P&A.


V letoším ročníku této soutěže se do hlasování zapojilo celkem 6 tisíc čtenářů časopisu P&A, převážně výrobních a procesních inženýrů z německých firem, kteří novou řadu energeticky nejúspornějších kompresorů se vstřikováním oleje GA 90-160 kW od společnosti Atlas Copco zvolili nejoblíbenějším produktem ve své kategorii. Díky specifické spotřebě energie (SER) pouhých 350 J/l představují kompresory řady GA neobyčejně energeticky úsporné řešení.

Seznam vítězů letošního ročníku soutěže byl zveřejněn 7. ledna 2009. Do prvního kola této soutěže se přihlásili další tři výrobci pěti nových kompresorů. V prvním kole bylo vybráno celkem 225 nových produktů, z nichž bylo následně v každé z celkem 10 kategorií zvoleno 15 až 20 výrobků, jejichž online produktové články patřily mezi nejčastěji navštěvované.

Kompresory se vstřikováním jsou používány v široké řadě průmyslových odvětví: v uhelných elektrárnách, těžebním průmyslu, v loďařství a dopravě, stejně jako při výrobě cementu, skla či pneumatik. Patrick Fradin, vedoucí energetického provozu v továrně společnosti Michelin ležící ve francouzském městě Avallon, vysvětluje: „Mým cílem je snížení nákladů na energii na tunu produkce. Společně s firmou Atlas Copco jsme spočítali, že díky nahrazení našich čtyř kompresorů dvěma novými kompresory GA 132 VSD ušetříme za rok 736 400 kWh. Byl jsem překvapen, když jsem viděl možné úspory ve spotřebě energie. Také se domnívám, že nové kompresory budou vyžadovat mnohem méně údržby,“ dodává Fradin. Továrna v Avallonu je předním výrobcem protektorových pneumatik pro nákladní automobily a stroje na dopravu zeminy a v roce 2007 dodala zákazníkům pneumatiky pro 300 tisíc vozidel.

Pro průmyslové výrobce je cena „Best Product Award“ jedním z nejvýznamnějších evropských ocenění. Pro zákazníky z řad průmyslových podniků jde v současné době o velice spolehlivý způsob, jak rozpoznat nejlepší novinky na trhu. „Když firmy vidí výrobek s pečetí vítěze ceny „Best Product Award“, ihned vědí, že byl tento produkt prověřen velkou řadou profesionálů z oboru,“ poznamenává Reimund Scherff, Business Line Manager divize Oil-free Air společnosti Atlas Copco v Německu. „Jde o produkty, o nichž se mluví. Představují technický průlom a všichni bychom je chtěli vlastnit.“

Hodnota Měrné Spotřeby Energie (SER) u nové řady kompresorů GA s provozním tlakem 3,5 až 14 bar společnosti Atlas Copco dosahuje světové úrovně, díky čemuž je využíváno až o 11 % méně elektrické energie než u předchozích modelů kompresorů GA. Spolu s integrovaným odlučovačem vody dosahují kompresory GA měrnou spotřebu energie (SER) pouhých 350 J/l dle směrnice ISO 1217 (vydání 3, příloha C) z roku 1996.

Zdroj: Atlas Copco