Omítka Cemix MAGIC DECOR STONE vytvoří věrohodný vzhled kamene

Bez názvu 1
Zdroj: CEMIX

Kreativní svobodu v podobě barev, struktur, vzhledu betonu či cihelného zdiva a nově i různých přírodních materiálů nabízejí omítky Cemix MAGIC DECOR. Letošní novinkou je designová omítka vytvářející věrohodný vzhled kamenného obkladu Cemix MAGIC DECOR STONE.

Pastovitá omítka Cemix MAGIC DECOR STONE pro vnější i vnitřní použití je finální povrchovou úpravou pro vysoce mechanicky a vlhkostně namáhané plochy, ať už se jedná o soklové části budov nebo i celé fasády, uplatní se na stěnách chodeb a schodištích atd.

Lze z ní vytvořit portály kolem oken nebo dveří i designové prvky v interiéru, záleží jen na nápaditosti architektů a designérů.

Omitka Cemix MAGIC DECOR STONE Zdroj Cemix
Omitka Cemix MAGIC DECOR STONE | Zdroj: CEMIX

Nová omítka Cemix MAGIC DECOR STONE je dostupná ve čtyřech vyhledávaných odstínech tradičních hornin, žuly a pískovce – GRANIT WHITE, GRANIT GREY, SAND SAHARA a SAND STONE.  Ty lze navíc ještě individuálně rozšířit o třpytivé varianty pomocí příměsí DECOR SLÍDA nebo DECOR GLITR.

 „Omítka Cemix MAGIC DECOR STONE vytvářející vzhled kamenného obkladu je návratem k přírodě a přirozenosti. Na rozdíl od klasických mozaikových omítek, které se vyrábějí v monofrakční zrnitosti 1,2 až 3 mm, nová omítka Cemix MAGIC DECOR STONE neobsahuje stejnou, ale různou velikost zrn drceného kameniva, od 0,2 do 1,2 mm, čímž je docíleno reálnějšího a věrohodnějšího vzhledu skutečného kamene.

Tento NATURE EFFECT lze ještě znásobit použitím přísady DECOR SLÍDA nebo DECOR GLITR, ať už přimícháním před aplikací nebo nastříkáním bezprostředně po aplikaci omítky. Tím se v omítce vytvoří třpytivé plošky, podobně jako má povrch klasického kamene,“ vysvětluje Karel Dutka, produktový manažer společnosti LB Cemix.

Kamenný obklad vytvořený omítkou vypadá přirozeně, jeho realizace je jednodušší, rychlejší i levnější, navíc oproti klasickým obkladovým páskám vytváří kompaktní povrch beze spár. Omítka se aplikuje strojně, ale je i ručně zpracovatelná, takže je vhodná jak pro profesionální stavební firmy, tak i stavbu svépomocí.

Omítka Cemix MAGIC DECOR STONE je vysoce odolná a soudržná, zvláště odolná proti nárazům a povětrnostním vlivům. Zároveň je pružná a propustná pro vodní páru.

Omitka Cemix MAGIC DECOR STONE dekor GRANIT WHITECS Zdroj Cemix
Omitka Cemix MAGIC DECOR STONE dekor GRANIT WHITE  | Zdroj: CEMIX
Omitka Cemix MAGIC DECOR STONE dekor GRANIT GREYCS. Zdroj Cemix
Omitka Cemix MAGIC DECOR STONE dekor GRANIT GREY  | Zdroj: CEMIX
Omitka Cemix MAGIC DECOR STONE dekor SAND SAHARACS zdroj Cemix
Omitka Cemix MAGIC DECOR STONE dekor SAND SAHARA | Zdroj: CEMIX
Omitka Cemix MAGIC DECOR STONE dekor SAND STONECS Zdroj Cemix
Omitka Cemix MAGIC DECOR STONE dekor SAND STONE  | Zdroj: CEMIX

Omítku lze nanášet strojně i ručně

Omítku lze aplikovat na všechny dostatečně rovné a stabilní minerální podklady – např. jednovrstvé omítky, beton nebo základní vrstvy zateplovacích systémů. Podklad musí být vyzrálý, rovný, suchý, pevný, bez prachu a nesoudržných částic a bez látek se separačním účinkem (odbedňovací olej).

Před aplikací je nutné opatřit povrch nátěrem Cemix Kontakt v odstínu odpovídajícímu odstínu omítky. Podklady vyžadující zpevnění (např. navětralé původní omítky) se nejprve ošetří přípravkem Cemix Penetrace hloubková a následně nátěrem Cemix Kontakt.

Strukturované podklady (např. původní břízolit) je nutné před aplikací pastovité omítky vyrovnat vhodnou stěrkovou hmotou (např. Cemix 155 Vyrovnávací stěrka MULTI). Všechny navazující stavební konstrukce je třeba chránit před postříkáním během aplikace.

Omítka se nanáší vzduchovou omítkovou pistolí se zásobníkem nebo nerezovým hladítkem v tloušťce cca 1,5 násobku velikosti zrna a jedním směrem se rovnoměrně uhladí. Strojní aplikací docílíme vzhledu pemrlovaného kamene, omítka se po nastříkání už neuhlazuje.

(Pemrlování je mechanická povrchová úprava viditelných ploch kamene, které se upravují údery pemrlice, tedy kladiva opatřeného čtvercovou plochou s kovovými jehlany.) Pemrlování se používalo dříve jako efektní povrchová úprava kamene.

Logo Natur Effect Zdroj Cemix

ZDROJ: PR článek společnosti LB CEMIX, s.r.o.