Bytový komplex Origami v Praze 6

Na moderní fasádu s kreativitou bez hranic

Válečkování, špachtlování, kartáčování, fládrování, strukturování hřebenem, gletování, modelování – možností, jak zkrášlit fasádu, je řada, finální výsledek ovšem závisí pouze na velikosti upravované plochy, zvolené technice a vybraných přípravcích.

V současnosti je asi nejvíce žádanou kreativní technikou struktura povrchu betonu a investoři obecně preferují také hladké fasády. Hladké povrchy se totiž daleko méně znečišťují.

Kreativita od Baumit

Portfolio společnosti Baumit popisuje v současnosti dvacet základních kreativních technik, ve výsledku to však znamená možnost aplikace stovek různých vzorů – vzorník barev Baumit Life dnes nabízí až 888 odstínů a převážnou většinu z nich lze využít pro tvorbu kreativních a designových omítek.

kreativní omítky

Následné zvýraznění plastičnosti či vytvoření zvláštních efektů struktury lze docílit kombinací se speciálními barvami Baumit Lazur, Baumit Metallic nebo Baumit Glitter. I pro kreativní omítky pak platí standardní záruka v délce dva roky a v případě využití kompletní řady materiálů Baumit a dodržení technologického postupu je prodloužena až na pět let.

Častým tématem pro diskuzi je i údržba kreativní omítky. Ta se neliší od běžných typů omítek na fasádách. Omývat se dá standardně tlakovým mytím a samozřejmě se doporučuje ošetření biocidním sanačním nátěrem Baumit FungoFluid.

Fasáda s oceněním

Z konkrétních kreativních realizací lze zmínit bytový komplex Origami v Praze 6. Zde bylo na fasádě využito zateplovacího systému Baumit Pro v kombinaci s omítkou Baumit CreativTop o zrnitosti 3 mm. Následně bylo použito kreativní zpracovaní technikou kartáčování.

Bytový komplex Origami

Výsledný efekt byl umocněn metalickým nátěrem v platinovém odstínu. Zdařilost celé realizace byla nakonec oceněna prestižním oceněním Fasáda roku 2016 v kategorii Novostavba bytového domu.

www.baumit.cz

Zdroj: Baumit