Brixx

Specialisté na fasády. Nová brněnská společnost bude odborné týmy skládat na míru

Na český fasádnický trh vstupuje nová stavební společnost THIERRA Facade. Díky projektovému řízení jednotlivých stavebních projektů firma spojí odborníky z jednotlivých profesí a nabídne tak investorovi tým šitý přímo na míru konkrétní zakázce. Cílem THIERRA Facade je získávání velkých zakázek v České republice i v zahraničí. Jedním z prvních projektů společnosti bude bytový komplex BRIXX v Brně.

Inovativní způsob práce a zaměření na velké projekty. Technologicko-stavební koncern THIERRA představil novou firmu, která se v prosinci 2023 stala jeho součástí. Společnost s názvem THIERRA Facade se bude soustředit výhradně na velké projekty v oboru lehkých obvodových plášťů budov.

Doplní tak sesterskou společnost ALGLAS, která přizpůsobuje svoji strategii požadavkům především českých investorů se zaměřením na zakázky středního a menšího rozsahu. Díky provázanosti obou firem bude koncern schopný pokrýt veškeré zakázky týkající se lehkých obvodových plášťů nejen na českém, ale také na zahraničním trhu.

Generální ředitel THIERRY Václav Stehno si od nové společnosti slibuje především rozšíření portfolia koncernu. „Často k nám přicházely poptávky na velké projekty v našem oboru u nás i v zahraničí. THIERRA je rostoucí koncern, proto jsme se rozhodli poptávku vyslyšet a založili jsme specializovanou firmu, která se bude soustředit zejména na složitější projekty a zakázky v hodnotě od padesáti milionů výše,” popisuje Václav Stehno důvody pro založení THIERRA Facade.

Zaměřit se chce i na zahraniční trh. „Rozhodně chceme expandovat. Z obchodního hlediska je pro nás teď velmi zajímavý Balkán, kde máme díky sesterské developerské společnosti DOMOPLAN výborné kontakty. Uvažujeme také o akvizici velké fasádní společnosti v České republice nebo v zahraničí,” dodává Václav Stehno.

Nový systém práce propojí odborníky ze všech oborů

Obchodním ředitelem THIERRA Facade je zkušený manažer Petr Kupka. „Společně s THIERRA Facade chceme na český fasádnický trh přinést také jiný systém práce. Pro jednotlivé zakázky budeme skládat týmy odborníků operativně. Vybereme vždy ten nejlepší tým složený z odborníků v oboru, se kterým budeme konkrétní zakázku realizovat. Chceme pracovat s kvalitními architekty, projektanty, manažery nebo montážníky. A je nám jedno, jestli budou součástí našeho interního týmu, nebo s nimi navážeme spolupráci externě. THIERRA Facade bude v zásadě platforma, která propojí špičkové odborníky v nejrůznějších oborech. Ti pak společně budou pracovat na konkrétním projektu a budou zohledňovat všechna jeho specifika od požadavků investorů přes technologická řešení až po lokální zvyklosti dané země,” popisuje Petr Kupka.

Podle něj už se společnost domluvila na spolupráci s několika předními odborníky z Česka i zahraničí. Jednou z prvních zakázek, na které speciálně složený tým začne pracovat, bude brněnský bytový komplex BRIXX v oblasti takzvané Západní brány. Developerská společnosti DOMOPLAN tam postaví bezmála 500 bytových jednotek v kombinaci s komerčními prostory. „Součástí práce THIERRA Facade bude dodávka a montáž oken a sloupko-příčkového fasádního systému,” vyjmenovává Petr Kupka.