PSJ dokončila stavbu nového obchodně-hotelového centra

PSJ, a.s., česká stavební společnost, obdržela závěrečné kolaudační rozhodnutí a do rukou developerské skupiny CPI Group předala dokončenou stavbu Galerie Fénix & Clarion Congress Hotel Prague. PSJ na projektu působila jako generální dodavatel. Nová dominanta náměstí OSN v Praze 9 vyrostla na ploše 15 000 m2, vystřídalo se na ní zhruba 75 dodavatelských firem a ve vrcholných fázích výstavby se zde pohybovalo takřka 600 pracovníků denně. Investice do projektu se vyšplhaly na 2,5 miliardy korun. Slavnostní otevření se uskuteční dnes, 13. března 2008.

Komplex má dvě samostatné části oddělené prosklenou pasáží. Tři podzemní a sedm nadzemních podlaží nabídne kromě služeb čtyřhvězdičkového kongresového hotelu Clarion Congress Hotel Prague také nákupní centrum Galerie Fénix Vysočanská. Kongresové zázemí hotelu – 18 salonků a sálů s nejmodernějším vybavením a kapacitou 2 500 lidí – je na českém trhu unikátní. Dostatečné ubytovací služby zabezpečí 559 pokojů. Nákupní galerie přinese na 12 000 m2 obchody, supermarket, restaurace, služby a fitness centrum. V podzemní části našly umístění technické zázemí, velkokapacitní hotelová prádelna a především parkovací místa pro 630 aut a 9 autobusů.

„Projekt Galerie Fénix & Clarion Congress Hotel Prague se zařadil k nejvýznamnějším a největším stavbám v sedmnáctileté historii PSJ. Jsem rád, že nový investor vložil svou důvěru do naší společnosti. Díky němu jsme mohli projekt, jehož realizace byla původně ohrožena, dokončit,“ sdělil František Vaculík, ředitel PSJ, a.s.

Samotná stavba má za sebou dlouhou a komplikovanou historii. Stavební společnost PSJ ji zahájila pod názvem Média Park, ovšem poměrně brzy ji zastavila vzhledem k problémům původního investora s financováním díla. Řešení situace přinesla až spolupráce se společností CPI Group. PSJ se díky ní na počátku roku 2005 do Vysočan vrátila, a když zafixovala havarijní stav skeletu, zahájila první etapu stavebních prací podle původního projektu. Po třech letech se příběh rozsáhlé, řemeslně a koordinačně náročné stavby šťastně završil.

„Spolupráce s PSJ se na Fénixu přímo nabízela. PSJ stála u samotného zrodu projektu, a když jsme se stali novými vlastníky rozestavěné stavby, bylo logickým krokem spojit se s PSJ a pokračovat v projektu. Ten je svým významem i objemem investic naším dosud největším. Těšíme se, až začne naplňovat svůj hlavní cíl – nabízet zákazníkům kvalitní služby,“ doplnil Zdeněk Havelka, generální ředitel a předseda představenstva CPI Group.

Zdroj: PSJ, a.s.

RubrikyRealitní trh