Polští lyžaři začínají kupovat apartmány v Krkonoších
Galerie(3)

Polští lyžaři začínají kupovat apartmány v Krkonoších

Zhruba pětinový meziroční nárůst polských návštěvníků hlásí některá centra v nejvyhledávanějších českých horách – Krkonoších. Polští lyžaři sjezdovky zaplnili místo Němců i Čechů, kteří často míří do Alp. Zvyšují tak tržby nejen vlekařům, majitelům restaurací a penzionů, ale rovněž developerům horských apartmánů prodávaných do soukromého vlastnictví. Krkonoše si totiž oblíbila polská vyšší střední třída, která nákup apartmánu na českých horách vnímá jako příhodnou investici. Podle dostupných údajů polští návštěvníci utrácejí na horách více peněz než západní či tuzemští turisté.

„Mohu potvrdit zájem polských klientů o naše apartmány,“ říká Jaroslav Vondřička, ředitel developerské společnosti V INVEST CZ, a. s., která loni v lyžařském centru Harrachov dokončila projekt o 100 jednotkách – APARTMÁNY ČERTOVKA. „I když většina Poláků jezdí do hor hlavně v zimě, odpovídáme na řadu dotazů, které se týkají letních aktivit. Polští zákazníci se dotazují i na koupi za účelem dalšího pronájmu.“ Zvyšující se zájem o Krkonoše mezi polskými občany potvrzuje také fakt, že mnozí z nich jsou ochotni za lyžováním ujet i více než 450 kilometrů.

Podle vyjádření informačních center na české straně Krkonoš mají Poláci zájem především o lyžování a snowboarding. Stoupá však poptávka také po rekreaci a turistice v jarních a letních měsících. Pobyty jsou obvykle týdenní, ale výjimkou nezůstávají ani 3-4 denní výjezdy na hory.

Projekt bytových jednotek ČERTOVKA, jehož výstavbu investor rozdělil do tří etap, je lokalizován v atraktivní části centra Harrachova. Projekt tvoří 100 apartmánů o velikosti 33 – 68 m2 a 134 garážových stání. Veškeré apartmány mají balkóny či terasu s jižní a jihozápadní orientací s exkluzivním výhledem na skokanské můstky a Čertovu horu. V současné době je prodaných 90 % jednotek.

Polská klientela nenavštěvuje jen Harrachov, ale i další rekreační střediska v Krkonoších nebo Jizerských horách. Česká strana se s tímto zájmem snaží pracovat. Proto můžeme některé sezónní noviny najít i v polské mutaci (např. Veselý výlet, který vydává Infocentrum v Horním Maršově).

Zdroj: Smart Communication