Plzeň Plaza otevírá

Plzeň Plaza otevírá

Plaza Centers s potěšením oznamuje, že nákupní a zábavní centrum Plzeň Plaza slavnostně otevře své brány dnes v 17.00 hodin. Centrum nabídne nejen kvalitní nakupování v příjemném prostředí, ale také prostor pro relaxaci a zábavu. Návštěvníci slavnostního otevření se mohou těšit na bohatý zábavný a mikulášský program.


“Plzeň Plaza je druhý projekt společnosti Plaza Centers v České republice nacházející se ve velmi atraktivní lokalitě v centru Plzně a s vysoce kvalitním mixem nájemců a zajímavou architekturou. Jsme si jisti, že tento projekt se stane mezníkem plzeňského nakupování a návštěvníci si příjemně užijí čas zde strávený při nákupech, zábavě a posezení v restauracích,“ říká Tal Ben Yehuda, ředitel Plaza Centers Czech Republic. 

Složení nájemců nabízí rozsáhlou nabídku sortimentu pro denní potřeby a dále světovou a domácí módu a doplňky.  Zákazníci se mohou těšit na supermarket Albert, Multikino Cinema City, zábavní centrum Fantasy park, obchod se sportovními potřebami a doplňky Hervis, potřeby pro domácnost, prodejnu Home Art s nábytkem a doplňky. Plzeň Plaza dále nabídne obchody se značkovou módou Esprit, Reserved, Retro Jeans, Takko, Orsay, Pimkie, Camaeiu, Promod, Terranova, Time Out, Reporter, Kienast Shoes, Deichmann, CCC boty, parfumerii Douglas, drogerii Rossmann a další. Kavárny, jednotky rychlého občerstvení a restaurace Pizza Detailo nabízí příjemné posezení a občerstvení při návštěvě či setkání s přáteli a rodinou.

„Celý projekt je plně pronajatý. Jsme rádi, že se nám  podařilo vytvořit zajímavý mix nájemců včetně  významných značek na trhu a pomoci jim tak při jejich expanzi. Zákazníci zde najdou několik nových značek, které ještě v regionu nejsou. Těšíme se na všechny návštěvníky, kteří s námi přijdou otevření Plzeň Plaza oslavit a věříme, že se sem budou spokojeně vracet“, řekl Marko Milosavljevic, manažer pronájmů společnosti Plaza Centers.

Projekt Plzeň Plaza za více než 1,2 miliardy korun nabízí svým návštěvníkům nejen možnost nákupů, ale i sportovní a relaxační zónu či kulturní zařízení ve formě nově zrekonstruovaného amfiteátru, který bude zprovozněn současně s otevřením nákupního centra a bude sloužit jako multifunkční kulturní prostor.

V rámci volnočasových aktivit nabízí Plzeň Plaza dle dohody s městem upravený park – v tzv. severní části pozemku o rozloze 50 000 m², umístěného přes řeku Mži. Vznikla zde nová odpočinková a sportovní zóna pro všechny obyvatele města a návštěvníky nákupního centra. Jedná se mimo jiné o vytvoření cyklistických stezek podél řeky Mže, dětských a sportovních hřišť, skate parku s U rampou aj. V tomto veřejně přístupném parku mohou obyvatelé města a návštěvníci centra trávit volný čas v příjemné atmosféře, aktivně odpočívat či si jen užívat procházky v zeleni.

Popis projektu

Nové nákupní centrum se nachází v atraktivní lokalitě přibližně 250 m od hlavního náměstí Plzně na místě bývalého městského výstaviště, která je přímo spojená s hlavní dopravní tepnou města a důležitou křižovatkou veřejné dopravy, asi 30 m od autobusových a tramvajových zastávek. Vzhledem ke snadné dostupnosti pro obyvatele Plzně a spádové oblasti v okruhu 15 km od města bude nákupní centrum sloužit až pro 350.000 obyvatel.

Plzeň Plaza o celkové ploše 27 000m² (více než 19 500m² pronajímatelné plochy) se skládá ze tří pater a přilehlé parkovací budovy, která poskytuje 450 parkovacích míst. Další parkovací místa se nachází přímo před hlavním vstupem do centra.

Suterén centra, do kterého se vstupuje přímo z přilehlého parkovacího domu propojovací chodbou pod Pobřežní ulicí, nabízí návštěvníkům služby denní potřeby. Přízemí pak spolu s částí prvního patra poskytuje zákazníkům rozsáhlou nabídku z oblasti módy a doplňků, ale i řadu dalších atraktivních obchodů. Zbývající část prvního patra centra nabízí širokou škálu zábavy a relaxace například v zábavním centru Fantasy park s několika bowlingovými dráhami, diskotékou, kulečníkem, videohrami, ale i dětský koutek s hlídáním. Návštěvníci centra  mohou  také strávit příjemný čas v některé z restaurací či kaváren nebo navštívit dnes velmi populární občerstvení typu „fast food“. V nejbližší době bude otevřeno Cinema City s deseti promítacími kinosály.

Zdroj: BEST Communications Group