Office Park Nové Butovice se rozroste o poslední budovu C

Office Park Nové Butovice se rozroste o poslední budovu C

Office Park Nové Butovice bude bohatší o dalších 7 100 m2 kancelářských ploch s více než 60 parkovacími místy – to vše v budově C, která je čtvrtou fází výstavby administrativního komplexu v dynamicky se rozvíjející Městské části Praha 13. Dokončením budovy C ve 4. čtvrtletí roku 2008, bude dovršen celý projekt Office Parku, jenž patří mezi nejvýznamnější pražské kancelářské komplexy. Investorem a developerem projektu je společnost Nové Butovice Development, dceřiná společnost CSPF (Czech and Slovak Property Fund, B.V.). Architektura celého Office Parku včetně budovy C je dílem Studia acht. O pronájem se starají společnosti Cushman & Wakefield a CB Richard Ellis. Generálním dodavatelem je Metrostav. Celkové investiční náklady na výstavbu budovy C dosáhnou zhruba 225 milionů korun.

Osmipodlažní budova C nabídne 7 100 m2 celkové kancelářské plochy. Součástí objektu bude také 62 podzemních parkovacích míst.  Typické patro disponuje plochou 908 m2. Vedle kvalitní architektury a atraktivního designu, což platí pro všechny budovy Office Parku, nabízejí zdejší prostory možnosti flexibilního řešení kanceláří „šité na míru“ požadavkům jednotlivých nájemců, klimatizaci s možností individuální regulace teploty, 24hodinovou bezpečnostní službu s kontrolovaným vstupem do budovy, nejmodernější bezpečnostní a protipožární systém, otevíratelná okna a nadstandardní kvalitu denního světla. Samozřejmostí jsou kovové stropní podhledy, telekomunikační sítě s využitím optických kabelů a vysokorychlostní výtahy.
Vojtěch Kraus, jednatel společnosti Nové Butovice Development, při příležitosti zahájení výstavby budovy C uvedl: „Jsme velmi rádi, že v podobě budovy C můžeme opět uspokojit poptávku potenciálních zájemců o kvalitní administrativní prostory v příjemné lokalitě s ideální dopravní dostupností. Předchozí tři fáze Office Parku – budovy A, B a D – jsou totiž v současné době již téměř zcela pronajaty. Díky rozšiřování nabídky nejen kanceláří, ale i obchodů, služeb a zábavy se lokalita Prahy 13 postupně stává ideální obchodní zónou.“

Václav Hlaváček ze Studia acht k architektuře projektu dodal: „Za výjimečný rys Office Parku považuji souznění lokality, použitých materiálů i přírody s nádhernými průhledy do okolní krajiny. Základním originálním prvkem projektu, budovu C nevyjímaje, je kvalitní lisovaná cihla, která je svou stavbou i barvou poprvé použita v takovém rozsahu. Cihla projekt zlidšťuje a dodává mu lidskou energii. Office Park považuji za výjimečný i z makroekonomického pohledu, protože kultivuje nejen prostředí z hlediska architektury a urbanismu, ale i z hlediska kultivace pracovní síly. Na jeho konkrétním případě je vidět, jak je svět ´v pohybu´ – vždyť v něm dnes sídlí firmy národností skutečně celého světa.“

Office Park Nové Butovice se skládá z celkem 4 administrativních budov ve čtvrti s velmi silným rozvojovým potenciálem. Podle podzimní analýzy Prague Research Forum poptávka po kvalitních kancelářích v Praze 13 stále stoupá; v prvním pololetí letošního roku dosáhl nárůst kancelářských ploch v Nových Butovicích 12 580 m2. Budova C je čtvrtou a poslední fází výstavby Office Parku, doplňující budovy A, B a D.

Přehled základních údajů

Na rohu ulic Bucharova, Seydlerova a Řeporyjská v oblasti Prahy 13 vyrůstá od roku 1999 projekt Office Park Nové Butovice. Celý komplex zahrnuje výstavbu čtyř samostatných administrativních budov (budova A, budova B, budova C a budova D).

Investor a developer budovy C: Nové Butovice Development s.r.o.
Realitní agenti: Cushman & Wakefield, CB Richard Ellis
Architektonické řešení: Studio acht
Cenový dozor: Remin
Generální dodavatel: Metrostav
Cena pronájmu kancelářských ploch: 13,75 EUR / 1 m2 / 1 měsíc

Zdroj: Crest Communications a.s.