KKCG získala projekt na výstavbu bytů u pražské Vidoule

KKCG získala projekt na výstavbu bytů u pražské Vidoule

Skupina KKCG podnikatele Karla Komárka získala 2,5 hektaru pozemku s projektem na výstavbu více než 200 bytů nedaleko Vidoule v Praze 5. Tento projekt s názvem Na Pomezí byl původně společným podnikem Metrostavu a někdejšího Navatypu, nový majitel ho ale zmenší minimálně o třetinu a hodlá v něm kombinovat byty a rodinné nebo řadové domy. Uvedl to server E15.cz.

Budoucí podoba rezidenčního komplexu vzejde z architektonického workshopu, kterého by se měly účastnit opravdu světová jména,“ řekl serveru obchodní ředitel KKCG Real Estate Otto Koval.
    
Investice vyjde na více než půl miliardy korun a stavební povolení pro ni by měla firma získat v únoru, doplnil web.
    
KKCG Real Estate má v rámci celé skupiny KKCG na starosti komerční a rezidenční development a facility management. Na jaře příštího roku chce developer zahájit první etapu výstavby 50 nízkoenergetických rodinných domů v pražském Šáreckém údolí na místě bývalé cihelny, přičemž všechny domy chce dokončit do třetího čtvrtletí 2017. Nedaleko tohoto bytového projektu pak plánuje i stavbu administrativního a obchodního Centra Bořislavka za dvě miliardy korun.

Zdroj: ČTK

Ilustrační foto: Dano Veselský