Akvizice společnosti V-systém

Součástí Skupiny Saint-Gobain se stala česká společnost V-systém elektro specializovaná na rekuperaci, fotovoltaiku a podlahové vytápění

Společnost V-systém elektro s.r.o., která se specializuje na udržitelná řešení v nízkoenergetických stavbách, se od 1. července letošního roku stala součástí Skupiny Saint-Gobain, lídra na globálním trhu stavebních materiálů.

Skupina si od akvizice slibuje zejména rozšíření svého stávajícího portfolia o nová řešení, která zapadají do její dlouhodobé vize udržitelného stavebnictví. Pro V-systém elektro spojení představuje příležitost dalšího rozvoje a růstu v nadnárodním měřítku.

Společnost V-systém elektro působí na českém a slovenském trhu již více než 20 let a mezi její produkty patří zejména řízené větrání s rekuperací, podlahové vytápění, fotovoltaické panely či ochrana proti námraze a zamrzání. „Služby, které poskytujeme trhu, plánujeme rozšířit v oblasti těsnějšího propojení s produkty z globálního portfolia Saint–Gobain. Díky tomu budeme schopni klientům nabídnout promyšlenější a komplexnější služby a dodávky, postavené na mnohaletých zkušenostech s energeticky udržitelnými budovami,“ říká Jan Pešout, výkonný ředitel a jednatel firmy.

Spojení V-systém elektro se Saint-Gobain naplňuje strategický plán Skupiny podnikat na rychle rostoucích a inovativních trzích a stát se lídrem v moderním a udržitelném stavebnictví. Společnosti V-systém elektro zase toto partnerství přinese nové tržní perspektivy a možnost růstu.

„Stavební materiály, které vyrábíme, zvyšují energetickou efektivitu budov. Řešení, která nabízí společnost V-systém elektro, tuto nabídku výrazně rozšiřují,“ dodává CEO Saint-Gobain pro východní Evropu Tomáš Rosák.

Saint-Gobain Construction Products CZ, a.s. přebírá 100 % majetkové účasti V-systému. V roli jednatele a výkonného ředitele společnosti nadále zůstává Jan Pešout. V jeho osobě bude zajištěna kontinuita ve fungování, organizaci a řízení společnosti i naplňování její obchodní strategie.

Strukturu vedení rozšíří Zdeněk Staško, finanční ředitel Saint-Gobain Construction Products CZ a.s, a Robert Kudrna, personální ředitel Saint-Gobain východní Evropa. Ti se stávají dalšími jednateli.

Pro více informací o Skupině Saint-Gobain navštivte www.saint-gobain.cz a sledujte náš Twitter @saintgobain.

Pro více informací o V-systém elektro navštivte www.v-system.cz a sledujte facebook @vytapeni.vetrani.fotovoltaika.

ZDROJ: PR článek společnosti Saint-Gobain CZ a SK