KMB SENDWIX – chytré zdivo i pro energeticky úsporný a pasivní dům

KMB SENDWIX – chytré zdivo i pro energeticky úsporný a pasivní dům

Dobrý dům by měl být dostatečně pevný, zároveň prostorný, přitom provozně úsporný. Měl by celoročně poskytovat příjemné prostředí a být zdravotně nezávadný. Chytrým řešením je sendvičové zdivo KMB SENDWIX, které nabízí největší český výrobce betonové střešní krytiny a vápenopískových zdicích prvků, společnost KM Beta.

Zdicí prvek KMB SENDWIX je zhotoven z vápna a přírodního křemičitého písku a je vytvrzen účinkem páry za vysokého tlaku. Nosnou konstrukci obvodového pláště tvoří mimořádně pevné vápenopískové kvádry. Z vnější strany se na zdivo přikládá tepelná izolace v různých variantách. Součástí systému jsou i další prvky pro zdění příček, překlady, věncovky, lícové a komínové zdivo. Systém doplňují zdicí a spárovací malty, lepidla a pomocný materiál, které KM Beta vyrábí pod názvem Profimix. Více na www.kmb-profimix.cz

Vysoká pevnost materiálu zajišťuje kvalitu nosné části stavby a umožňuje výstavbu i sedmipodlažních objektů z nosných stěn v tloušťkách 175, 240 a 290 mm. Výborné akustické vlastnosti přinášejí uživateli vysoký akustický komfort, vysoká tepelná jímavost materiálu přináší stabilní vnitřní teplotu prostředí v zimním i letním období a přispívá tak k úsporám nákladů na vytápění nebo chlazení interiéru. Jednoduchost konstrukce obvodových i vnitřních nosných stěn díky přesným tvarům cihel a přesné zdění na lepidlo umožňuje v průběhu stavby snadnou kontrolu správnosti a kvality provedení i pro investora. Díky vysoké pevnosti cihel postačuje pro obvodové zdi využít velmi štíhlé nosné stěny již od tloušťky 175 mm, čímž se oproti současným stavbám z jednovrstvého zdiva zvětšuje užitná podlahová plocha (u přízemního domku o cca až 5 m2).

KMB SENDWIX je koncipován tak, aby tepelné vlastnosti zdiva vysoce překračovaly i hodnoty normou doporučované! Všechny pracovní postupy a návody najdete na www.sendwix.cz

Nákup materiálu z pohodlí domova
Využijte nyní nákup z domu – e-shop KM BETA nabízí přehledný výběr produktů, výhodné ceny a kompletní servis bez složitého objíždění stavebnin. Každému zájemci navíc odborníci z firmy zdarma spočítají potřebné množství materiálu, poradíme s nejvhodnější volbou sortimentu a pomůžeme také při nákupu.

Vše na stránkách http://shop.kmbeta.cz/

ZDROJ: PR článek společnosti KM Beta a.s.