GROHE Sense Guard 7

Revoluční bezpečnostní systém pro domácnosti

GROHE Sense Guard je systém určený k instalaci do hlavního vodovodu, který dokáže uzavřít přívod vody v případě porušení struktury potrubí. K ovládání obou této revoluční technologie slouží zcela nová aplikace GROHE ONDUS určená pro mobilní telefony.

Škody, kterým lze zabránit

Systém GROHE Sense Guard jsme vytvořili proto, abychom svým zákazníkům umožnili účinně eliminovat nebezpečí škod způsobených únikem vody, které mají majitelé domů podle průzkumu pořádaného společností GROHE tendence přehlížet.

Přitom více než polovina evropských domácností alespoň jednou zažila únik vody způsobený poškozením vodovodních rozvodů – což je mimochodem mnohem vyšší číslo, než účastníci zmíněného průzkumu předpokládali.

Podle údajů Německé asociace pojišťoven šlo navíc 93 % případů zcela zabránit. Hlavním posláním společnosti GROHE je poskytovat svým zákazníkům nepřekonatelný zážitek z vody. Vývoj inteligentních řešení pro monitorování a účinnou ochranu před únikem vody se tak nabízel jako přirozený další krok.

Inovativní produkt pro chytřejší budoucnost

GROHE Sense Guard je inteligentní systém, který detekuje riziko zamrznutí, vznik mikroprasklin a dalších narušení celistvosti vodovodního potrubí. Instalaci tohoto zařízení, které slouží pro okamžité uzavření vodovodního potrubí v případě porušení jeho struktury, provádí profesionální instalatér přímo do hlavního přívodu vody. Už nikdy se nestane, že by opomenutí uzavření vodovodního kohoutku prošlo bez povšimnutí!

Jednotlivé součásti tohoto inovativního bezpečnostního systému jsou propojeny pomocí sítě LAN, což je průmyslový standard bezdrátové konektivity, a k jeho ovládání slouží mobilní aplikace GROHE ONDUS. Ta umožňuje nepřetržité monitorování a ovládání instalovaných systému GROHE Sense Guard – kdykoliv a odkudkoliv.

Na případný problém uživatele upozorní inteligentní notifikace přímo na displeji mobilního zařízení, a aplikace samotná pak v kombinaci s ventilem GROHE Sense Guard umožňuje okamžitě uzavřít hlavní přívod vody. Příjemným bonusem této aplikace je poté možnost sledování spotřeby vody v domácnosti.

www.grohe.cz