Na bulváru Rohanského nábřeží byl dokončen další administrativní komplex

Na bulváru Rohanského nábřeží byl dokončen další administrativní komplex

V rychle se rozvíjející oblasti pražského Karlína vyrostl nízkoenergetický kancelářský projekt vybavený moderními technologiemi. Za ně i za další ekologická řešen, včetně těch podporujících cyklistiku, získal certifikát BREEAM. Jeho výstavba trvala 18 měsíců.

Administrativní komplex River Garden II. a III. – dvě navzájem propojené osmipodlažní budovy – navazuje na první kancelářský projekt developerské skupiny HB Reavis v Česku, River Garden I, který byl dokončen v roce 2012. Nový osmipodlažní komplex nabídne dalších zhruba 25 tisíc čtverečních metrů pronajímatelných ploch pro kanceláře a maloobchodní jednotky a je tak letos největším kancelářským komplexem dokončeným v hlavním městě. Mezi prvními nájemci jsou společnosti Philips a Hills.

Master plan celého projektu River Gardens vyhrál rakouský ateliér Baumschlager Eberle, autory architektonického řešení nové budovy je kancelář Schindler Seko. River Garden svým architektonickým řešením přispívá k prodloužení bulváru Rohanského nábřeží. V současnosti se tato lokalita, z pohledu kancelářských a obchodních ploch, rozvíjí nejdynamičtěji v celém hlavním městě; co do objemu kancelářských prostor již předstihla dřívější jedničku – Pankrác v Praze 4. Projekt River Garden II. a III. umožňuje nájemcům vysokou flexibilitu kancelářských jednotek a díky využití moderních technologií a nízkoenergetických řešení také efektivní nízkou úroveň vynaložených nákladů. Ohřev vody zabezpečují solární panely, šedá voda j používaná k zavlažování, na střeše je instalován suchý chladič vzduchu, který je následně zvlhčovaný, je zde inteligentní řízení výtahů – to jsou jen některé z technologií, které umožňují snižovat náklady i spotřebu.

Vzhledem k tomu, že 2. podzemní podlaží se nachází pod úrovní hladiny spodní vody, byly základy řešeny technologií bílé vany. Komplex budov River Garden na Rohanském nábřeží je prvním doposud realizovaným kancelářským projektem mezinárodní developerské skupiny HB Reavis v České republice. Už příští rok tento developer dokončí další pražský administrativní komplex, Metronom Business Center přímo na stanici metra Nové Butovice. Ten budoucím nájemcům nabídne více než 31 000 m2 kancelářských ploch a 1 700 m2 pro maloobchodní jednotky (restaurace, obchody). Součástí projektu s certifikací BREEAM Very Good bude i úprava veřejného prostranství včetně parkové a relaxační zóny, úprava a vytvoření náměstí mezi budovou a vchodem do metra, doplněného o vzrostlé stromy, a další městský mobiliář.

kak
Foto: HB Reavis