Kanceláře, ve kterých světlo nechybí
Galerie(7)

Kanceláře, ve kterých světlo nechybí

Plná světla. Taková je realizace nových kancelářských prostor společnosti AON v samém srdci Prahy. Návrhu osvětlení se ujala společnost nad jiné povolaná, Delta Light Czech. Česká společnost, zastupující na trhu belgického výrobce svítidel, připravila novým kancelářím na míru elegantní a zároveň účinné světelné řešení. Tak účinné, že se v historické budově přímo na Václavském náměstí daří i živým stromům.

Strhující světelná linka B-Liner

Jako nekonečné linky se nad pracovními stoly AON kanceláří táhnou zavěšené světelné profily B-Liner, které slouží jako hlavní zdroj světla těchto vzdušných a otevřených prostor. Ačkoli jde o ultratenká svítidla, jejich účinnost je neuvěřitelná. Díky výkonným LED zdrojům vládnou tyto světelné profily vysokým světelným výkonem při zachování energetické úspornosti. Svítidla B-Liner, která se vyrábějí na míru do daného prostoru, jsou vhodným řešením dokonce i pro kancelářské prostory s nárokem na kvalitní pracovní osvětlení.

Na bod přesné MidiSpy On a Spy Clip

Jako doplněk lineárních svítidel B-Liner posloužila v AON realizaci dvojice reflektorů MidiSpy On a Spy Clip. Bodová svítidla pevně přisedající i polozapuštěná do stropu umožnila namířit kužel světla požadovaným směrem a dotvořit světelnou atmosféru velkorysých prostor.

Extravagantní a nepřehlédnutelné Super-Oh!

Jako kontrast k přísně minimalistickým tvarům hlavního osvětlení byla vybrána extravagantní svítidla Super-Oh! umístěná v odpočinkové zóně. Dynamickou kompozici vytvořily tři subtilní černé prstence ve velikosti 700, 1200 a 1700 mm zavěšené na tenkých lankách. Svítidla se liší nejen velikostí, ale i typem svícení. Zatímco dvě z kružnic emitují difuzní světlo po celém svém obvodu, třetí využívá bodové rozmístění nenápadných LED modulů. Svítidla Super-Oh! jsou výrazná, nepřehlédnutelná, ale přesto elegantní a v kancelářích rozbíjejí monotematičnost lineárních linií.

Belgická svítidla Delta Light

Svítidla belgického výrobce Delta Light navrhovaná ve znamení minimalismu, jsou ideálním základem světelných realizací rezidenčních i komerčních projektů. Společnost s historií píšící se už od roku 1987 má ve svém portfoliu precizně zpracované a elegantní výrobky, které kromě uvedeného spojuje také moderní design a špičkové technologie. Jejich kvalitní a funkční osvětlení se perfektně uplatní v interiérech i exteriérech.

ZDROJ: PR článek společnosti Delta LIght