Vodou a energií lze šetřit i bez ztráty pohodlí při sprchování
Galerie(5)

Vodou a energií lze šetřit i bez ztráty pohodlí při sprchování

Úsporné, a tedy ekologické nakládání s cenným přírodním zdrojem – vodou – nabírá s ohledem na změny klimatu na důležitosti. Platí to tím více, že spotřeba vody má většinou vliv i na spotřebu energie. Společnost Hansgrohe, specialista na koupelnové vybavení a sanitární techniku, objevila v nové technologii EcoSmart řešení vedoucí k hospodárnému zacházení s vodou bez ztráty komfortu při sprchování. Sprchy a umyvadlové baterie s vestavěnou technologií EcoSmart umožňují díky důmyslným technologiím snížit spotřebu vody.

Jak změnit malé množství vody ve větší? Docela snadno – pomocí technologie EcoSmart společnosti Hansgrohe. Důmyslný způsob omezování průtoku, speciální sprchové otvory a mísení vody se vzduchem umožňují snížit spotřebu vody na 6, resp. 9 l/min bez ztráty komfortu a pohodlí při sprchování. Současně se snižuje i spotřeba energie, protože je nutno ohřívat méně vody. Každodenní osobní příspěvek k ochraně klimatu tak začíná pod sprchou.

EcoSmart – důmyslná technologie, která chrání zdroje a šetří peníze

Díky speciální regulaci průtoku uvnitř ručních a hlavových sprch se systémem EcoSmart se spotřeba vody sníží na 9 l/min. Tato hodnota leží hluboko pod průměrnou spotřebou vody při sprchování talířovou hlavovou sprchou, při němž se spotřeba vody pohybuje okolo 20 l/min. Těsnicí O-kroužek reaguje změnou tvaru na tlak vody a odpovídajícím způsobem zmenšuje nebo zvětšuje průtokový otvor. Díky tomu se bez ohledu na tlakové poměry téměř nemění množství spotřebované vody.

  
Crometta® 85 Green ruční sprcha, spotřeba 6 l/minRaindance® E 120 EcoSmart ruční sprcha, spotřeba 9 l/min

Jelikož se při sprchování používá teplá voda, je možno výrazně snížit i spotřebovanou energii. Při každodenním sprchování tak chráníte nejen vzácné zdroje vody a energie, ale i životní prostředí. A z každého ušetřeného litru se raduje i vaše peněženka. Společnost Hansgrohe v rámci svého sprchového programu nabízí řadu výrobků s technologií EcoSmart. Bohatý sortiment těchto výrobků poskytuje dostatečně široké kreativní možnosti pro vytváření osobitého koupelnového prostoru podle nejrozmanitějších designových požadavků a technických řešení.

Sprchový déšť bez funkce EcoSmartSprchový déšť s funkcí EcoSmart

Úspora vody a energieRuční sprcha Hansgrohe Raindance E 150 AIR EcoSmart (9 l/min/3 bary)
Spotřeba vody
3 min/den
27 litrů
Spotřeba vody
čtyřčlenná rodina/rok
39 312 litrů
Náklady na vodu
čtyřčlenná rodina/rok
1 966 Kč
Roční úspora nákladů na vodu1 201 Kč
Náklady na přípravu teplé vody
čtyřčlenná rodina/rok
2 273 Kč
Roční úspora nákladů na energii1 389 Kč
CELKOVÁ ROČNÍ ÚSPORA
Nákladů na vodu a energii
 2 590 Kč

Podrobnější informace o jednotlivých výrobcích s technologií EcoSmart najdete na webových stránkách www.hansgrohe.cz.

Hansgrohe CS, s. r. o.  • Dornych 47 • 617 00  Brno
tel.: +420 511 120 550 • fax: +420 511 120 599
e-mail: info@hansgrohe.czwww.hansgrohe.cz