Vláknocement na vzestupu

Vláknocement na vzestupu

Největší evropský stavební veletrh BAU v Mnichově je podnik, který určuje budoucí trendy. Poslední ročník patřil mezi nejsilnější a potvrdil jeho klíčový význam. Tradiční značka vláknocementových střešních krytin Eternit patřila mezi špičku vystavovatelů, kteří zde představili svoje novinky.

Veletrh Bau potvrdil, že vláknocement je tradiční materiál se širokými možnostmi využití. Velkoformátové fasádní desky Equitone umožňují architektům dosáhnout zajímavých fasádních kompozicí v souladu s moderními trendy. Právě proto patřil mezi nejvyhledávanější výrobky na veletrhu 3D fasádní obklad Equitone Linea. Jeho unikátní povrch a barevnost rozehrávají na fasádě dramatickou hru se světlem a stínem. Zaujala i nová barevná kolekce vláknocementových desek Equitone Natura.

Malý formát i na fasádu

Vláknocementová maloplošná střešní krytina Eternit je určena pro střechy nejen v historických částech měst. Pro svůj vzhled a funkční vlastnosti se tak těšila zájmu návštěvníků nejen tato krytina, ale i oblíbené maloplošné fasádní obkladové desky Eternit CEDRAL. Jejich povrch je velmi podobný struktuře přírodního dřeva. V nabídce je základní přírodní nátěr a 36 barevných odstínů. Vyznačují se odolností proti požáru i hnilobě. Pro jednoduchou montáž v horizontální poloze lze použít systém CEDRAL Click.

Vláknocement na správné vlně

Pro zemědělské objekty je určena inovovaná vlnitá vláknocementová střešní krytina se zabudovanou tepelnou izolací. Díky tomu pomáhá vytvořit optimální klima v hospodářských a zemědělských objektech. Veletrh BAU naznačil, že rok 2015 se ponese ve znamení vláknocementu jako materiálu vhodného nejen pro pokrývání střech, ale i pro obklady fasád budov.

Díky inovacím pomůže rozšířit možnosti ztvárnění fasád, ale i zvýšit bezpečnost a energetickou účinnost těchto konstrukčních prvků.

www.embco.cz

Komentáře