Vítězové Axor H2O story tváří v tvář světovým designérům

Vítězové Axor H2O story tváří v tvář světovým designérům

Vítězové prvního ročníku mezinárodní studentské soutěže Axor H2O story získali jedinečnou příležitost setkat se osobně s designéry zvučných jmen. Petr Strejček a Renata Pokorníková se seznámili s Patricií Urquiolou a Philippem Starckem. Nevšední ceny si pro vítěze hlasování odborné poroty Petra Strejčka a vítězky on-line hlasování Renaty Pokorníkové připravila společnost Hansgrohe.

V prvním ročníku studentské soutěže Axor H2O story, kterou vyhlásila společnost Hansgrohe ve spolupráci s vydavatelstvím Jaga Media, s. r. o., bylo úlohou studentů reflektovat na téma vody v architektuře.

Mezinárodní porota během svého zasedání hodnotila každou z 41 prací jednotlivců. Porotě předsedal Ing. arch. Kalin Cakov. Členy poroty byli také Jerry Koza, Rudolf Netík, Jaroslav Wertig a Viktor Šabík. Vyhlašovatele soutěže v porotě zastupovali Matej Šišolák a Manuel Züfle, manažer pro výrobky značky Axor. O vítězných pracích se rozhodovalo ve třech kolech. Odborná porota hodnotila nejen architektonické řešení návrhu koupelny jako celku, ale také dosah technologických a psychologických opatření, která napomáhají aktivnímu přístupu k šetrnému využívání vody.

Podle poroty si se zadáním 1. ročníku studentské soutěže nejlépe poradil Petr Strejček z Ústavu průmyslového designu ČVUT v Praze. Předseda poroty zhodnotil jeho vítězný návrh Elastigenic – hygienickou koupelnu s elastickou vanou – těmito slovy: „Soutěžní práce zachytává technologicky pokrok, minimalistický a multifunkčně modifikovaný prostor. Představuje rovněž futuristickou vizi našich nároků na relax, prostor a funkčnost koupelny v budoucnosti. Technologická výzva tohoto návrhu může posunout pohled na bydlení jako celek.“ Petr Strejček, vítěz hlasování odborné poroty, získal možnost představit svůj projekt během výstavy Designblok 2012 v Praze v Clam-Gallasově paláci.

Možnost projevit svůj názor dostala i široká veřejnost v on-line hlasovaní, které probíhalo od 07. 6 do 31. 08. 2012 na www.h2ostory.cz. Nejvíce hlasů veřejnosti získala práce Wavy od Renaty Pokorníkové z Ústavu průmyslového designu dizajnu ČVUT v Praze.

Zleva Kalin Cakov, předseda odborné poroty Axor H2O story, a Ladislav Grebec, jednatel společnosti Hansgrohe, gratulují Renatě Pokorníkové, vítězce on-line hlasování soutěže Axor H2O story.

Slavnostní vyhlášení výsledků studentské soutěže Axor H2O story se uskutečnilo 3. 10. 2012 na Fakultě architektury ČVUT v Praze při příležitosti konání Designbloku 2012. Ihned po slavnostním vyhlášení výsledků následovala přednáška světové designérky se španělskými kořeny Patricie Urquioly, která dlouhodobě spolupracuje se značkou Axor a vítězům soutěže osobně poblahopřála. Během své návštěvy v Clam-Gallasově paláci na přehlídce designu Designblok se o vítězný soutěžní návrh v prezentaci Axor aktivně zajímala.


Vítěz hlasování odborné poroty 1. ročníku soutěže Axor H2O story:

Petr Strejček, ČVUT v Praze

Elastigenic
Koupelna, která splňuje vysoké nároky společnosti na neustále se zvyšující hygienickou čistotu. V návrhu je čištění nepřístupných míst řešeno zakrytím prostoru elastickou textilií, která uzavře povrch a zabrání tak vzniku nežádoucích spár a ostrých rohů. Variabilní vana a sprchový kout v jednom umožňují vytvořit prostor nejen pro očistu, ale i pro určitý druh relaxu. Na podlaze je pod elastickou textilií ukrytá pneumatická konstrukce, která skrz textilii protlačuje připravené speciální ocelové rámy vytvářející tvar vany, vaničky či umyvadla. Díky tomuto mechanismu je snazší splnit požadavky na hygienu a efektivně celý prostor vyčistit, protože po umytí a vypuštění vody jsou vana, umyvadlo či vanička opět složeny zpět pod úroveň podlahy.

Vítěz on-line hlasování široké veřejnosti 1. ročníku soutěže Axor H2O story:

Renata Pokorníkova, ČVUT v Praze

Wavy
Koupelna byla navržena pro odpočinek. Dominantním prvkem celé koupelny je lehátko, vytvořené elegantním zvlněním horního dřevěného stupně. Lehátko nabízí pohodlné ležení při sprchování, ale i během následného sušení. Zářez v lehátku odvádí vodu z povrchu relaxační zóny směrem dolů do kamínků. Multifunkční nerezová deska Raindance umožňuje různé nastavení proudu vody a různé stupně intenzity. Posuvné sklo zabraňuje nežádoucímu vytékání a stříkání vody na podlahu. K příjemnému pocitu uvolnění přispívá celková koncepce prostoru koupelny, která je otevřená do krajiny díky prosklené stěně.

Více informací naleznete na www.h2ostory.cz

–>–>

RubrikyUdálosti