Sociální sítě o svatbě a bydlení mají nového majitele

Sociální sítě o svatbě a bydlení mají nového majitele

Internetové stránky Modrá střecha, Beremese, Modrá strecha a Moja svadba mají v Čechách a na Slovensku nového majitele. Stránky od května 2014 provozuje společnost 4networks SK&CZ, s. r. o.

Společnost Asmira, s. r. o., provozující sociální síť Modrý koník zaměřenou na těhotenství a mateřství, odprodala část svého portfolia. Internetové stránky o bydlení Modrastrecha.sk a Modrastrecha.cz a o svatbě Mojasvadba.sk a Beremese.cz tak mají nového majitele.

„Rozhodnutí odprodat stránky přišlo samo od sebe. Uvědomili jsme si, že není možné vyvíjet tři různé produkty s jedním týmem,“ řekl Peter Vidovič, spolumajitel společnosti Asmira.

Sociální sítě o bydlení a svatbě patří od dubna 2014 firmě 4networks SK&CZ, s. r. o. Ta je personálně propojena se společností Jaga Media, s. r. o., která má ve svém portfoliu časopisy HOME a ASB. Současně na Slovensku skupina Jaga vydává měsíčníky Môj dom, Urob si sám a spolu se společností Zoznam, s.r.o. provozuje www.mojdom.sk a www.urobsisam.sk .

„Jaga a 4networks jsou samostatně fungující subjekty, ale mohou se vzájemně doplňovat. Ve spojení aktivit Modré střechy a vydavatelské činnosti Jaga vidíme potenciál pro zajímavý projekt v oblasti stavebnictví a bydlení,“ popsal plány společnosti 4networks její majitel Peter Halász.

Sociální sítě Modrá střecha a Beremese jsou charakteristické vysokou délkou průměrné návštěvy. Modrastrecha.cz dosáhla podle Net Monitoru (březen 2014) 2,7 miliónu zobrazení a průměrnou délku návštěvy měla deset minut. Beremese.cz měla 5,5 miliónu zobrazení a průměrnou délku návštěvy také deset minut.

Historie společností

Společnost Asmira, s. r. o., vznikla v roce 2004 spuštěním stránky Mojasvadba.sk. Stránka se později rozšířila i na český trh, v roce 2006 k ní přibyl Modrykonik.sk a o rok později Modrastrecha.sk. Společně s českým trhem se stránky spustily i v německé, francouzské a anglické verzi. Po odprodeji stránek Modrastrecha.sk, Modrastrecha.cz, Mojasvadba.sk a Beremese.cz se v roce 2014 Asmira, s. r. o., přejmenovala na Modrý koník, s. r. o., a vývoj zahraničních verzí stránek o svatbě a bydlení se rozhodla pozastavit.

Společnost 4networks SK&CZ, s. r. o., byla založena v březnu roku 2014 s cílem provozovat sociální sítě Mojasvadba.sk, Modrastrecha.sk, Beremese.cz a Modrastrecha.cz.

Kontakt
4networks SK&CZ, s. r. o.
Jana Martišková
Community Manager stránok Mojasvadba.sk, Modrastrecha.sk, Beremese.cz, Modrastrecha.cz
jana.martiskova@modrastrecha.sk
+421 940 414 008

Modrý koník, s. r. o.
Mário Šmýkal
Community Manager stránky Modrykonik.sk
mario.smykal@modrykonik.sk
+421 948 615 578