Nové středisko obnovitelných zdrojů Vaillant

Nové středisko obnovitelných zdrojů Vaillant

Nový objekt školicího a předváděcího střediska obnovitelných zdrojů společnosti Vaillant Group Czech, s. r. o., v Chrášťanech rozšiřuje a doplňuje stávající prostory pro teoretickou i praktickou výuku servisních techniků, projektantů a montážních firem.

Mezi zařízení, která si zde mohou zájemci prohlédnout patří tyto:

  • Tepelné čerpadlo geoTHERM VWL 61/3 S vzduch/voda v provedení split se skládá z venkovní jednotky, vnitřní jednotky a hydraulického propojení. Venkovní jednotka, ve které se získává tepelná energie z okolního vzduchu, předává toto teplo okruhu s nemrznoucí směsí a dále do výparníku, který je umístěn ve vnitřní jednotce. Následně se zde předá tepelná energie z chladicího okruhu do otopného systému. Tato čerpadla jsou vhodná zejména pro nízkoteplotní podlahové systémy s teplotním spádem s nízkou výstupní teplotou 30 až 35 °C. Jejich předností je velmi nízká hlučnost.
  • Tepelné čerpadlo geoTHERM plus VWS 64/3 s pasivním chlazením země/voda je vhodné nejen k vytápění, ale i k chlazení novostaveb. Ve školicím středisku je toto čerpadlo napojeno na akumulační zásobník allSTOR VPS 500/2.
  • Vakuový trubicový panel auroTHERM exclusiv VT K 570/2 se vyznačuje vynikající účinností i v zimním období. Je tvořen šesti vakuovými trubicemi z borosilikátu se selektivní vrstvou z dusitanu hliníku, ve kterých je umístěná smyčka z měděné trubky pro vlastní ohřev solární kapaliny. Ohřátá solární kapalina je pomocí čerpadla dopravována do zásobníku, ve kterém dochází k předávání tepelné energie do otopné vody.
  • Dále jsou na střeše umístěny ploché kolektory solárního systému Protherm HelioSet. Jedná se o beztlakovou solární sestavu pro přípravu teplé vody s možným dodatečným ohřevem externím kotlem.

www.vaillant.cz