AGC dodává veškeré skleněné prvky pro Arena Corinthians

AGC dodává veškeré skleněné prvky pro Arena Corinthians

Společnost AGC, nejvýznamnější světový výrobce skla, chemikálií, keramiky a ostatních high-tech materiálů a komponent, ohlásila, že se stala výhradním dodavatelem veškerých skleněných prvků pro stadion Arena Corinthians.

Tento sportovní stánek, který se nachází v brazilském Sao Paulu, nabízí design zvýrazněný skleněnými prvky, zejména z vysoce světelně prostupného skla, které bylo vybráno pro své estetické kvality. Uvidíme jej na fasádách, prosklených ochozech a VIP lóžích.

Sklem bohatě prostoupený stadion byl vybrán jakožto dějiště zahajovacího utkání letošního Mistrovství světa ve fotbale v Brazílii.

Společnost AGC se stala oficiálním dodavatelem skleněných prvků pro stadion na základě příznivého hodnocení skla Planibel Clearvision, speciálního floatového skla, které poskytuje výjimečnou průhlednost díky minimálnímu množství příměsí. Nízký obsah železa umožňuje, aby se předměty za ním jevily přirozeně, v původním zbarvení. Toto extra čiré sklo také zajišťuje optimální tepelnou a světelnou prostupnost, a přispívá tak k udržitelnému provozu stadionu.

„Sklo Planibel Clearvision od AGC jsme zvolili pro jeho vynikající transparentnost, kvalitu a barevnou stabilitu a samozřejmě s ohledem na spolehlivost dodávek,” říká Anibal Coutinho, hlavní architekt Arena Corinthians.

„Jedná se o domovský stadion sportovního klubu Corinthians Paulista, bylo tudíž nutné použít týmové barvy, což je černá a bílá. Nazákladě několika testů jsme určili, že Planibel Clearvision je ideálním materiálem pro tento architektonický projekt, který vejde do historie díky svému jedinečnému využití čistě bílých odstínů.”

„Pro skleněné prvky stadionu Arena Corinthians bylo sklo Planibel Cleavision perfektní volbou,” říká Davide Cappellino, prezident AGC Glass Brazil.

Zdroj: AGC