Mezinárodní inženýrská soutěž - User contest 2013
Galerie(1)

Mezinárodní inženýrská soutěž – User contest 2013

Letos se uskuteční už osmý ročník mezinárodní soutěže společnosti Nemetschek Structural Group. Tématem pro tento rok je Inspirace v projektování a pro vítěze jednotlivých kategorií jsou připraveny finanční odměny v celkové výši 9000 €. Společnost chce ocenit výjimečné a inovativní projekty od architektů, statiků a projektantů. Termín zaslání projektu je 31. březen 2013.

Minulý ročník soutěže přilákal 117 projektů od 91 společností z 19 různých zemí. Letos se chce mezinárodní porota zaměřit na originální a obtížné projekty, které inovativně požívají software Open BIM.

Soutěžit se bude v pěti kategoriích: Budovy, Dopravní stavby a konstrukce, Návrh průmyslových budov a provozů, Projektování- konstrukční detaily a Speciální projekty.

Každý vítěz obdrží šek v hodnotě 1500 eur a jejich projekty budou propagovány v mezinárodním tisku a publikovány v odborných časopisech a webech. Zároveň budou všechny přihlášené projekty otištěny v knize Inspirace v projektování, která má několikatisícový náklad a je distribuována klíčovým vydavatelům, vládním a profesním organizacím a významným podnikatelům.

Více informací o soutěži a přihlášení projektu zde

Vítězové ročníku 2011:

1. Kategorie – Budovy: Prodis plus s.r.o. – River House – Bratislava (SK)

2. Kategorie – Dopravní stavby a konstrukce: Amster Bombeli et associés sa – most Hanse Wilsdorfa- Ženeva (CH)3. Kategorie – Návrh průmyslových budov a provozů: STATIKA s.r.o. – sklad pro vyhořelé jaderné palivo- Temelín (CZ)

4. Kategorie – Projektování – konstrukční detaily: Movares- mimoúrovňová křižovatka Kerensheide (NL)

5. Kategorie – Speciální projekty: Tractebel Engineering – The Confluences Museum – Lyon (F)

Zvláštní cena poroty: Inginerie Structurala – Orchidea Tower –  Bukurešť (RO)

-vb-
zdroj a foto: http://nemetschek-scia.com/en