Ceny Czech Grand Design znají letošní finalisty, představí je výstava

Zdroj: Ceny Czech Grand Design

Patnáctý ročník Cen Czech Grand Design zúžil své nominace na trojice finalistů. Celkem 24 designérů má šanci získat letošní ocenění za nejlepší počin v několika kategoriích. Práce finalistů představuje výstava Best of: 2020 ve veřejném prostranství pražské Kampy od 1. dubna do 10. května 2021.

Vítěze jednotlivých kategorií i absolutního vítěze napříč kategoriemi, letošního Grand designéra, odhalí slavnostní vyhlášení 21. dubna v přímém přenosu ČT art.

Do kategorie Designér roku se probojovala Dvojice Herrmann & Coufal se svítidly Lift, Tension a Balance DIY projekt pro Hornbach, svítidlo s názvem Capsule pro Lucis (na úvodní fotografii) a skříňka Rolleta navržená pro FUTURO.

Mezi finalisty patří také další úspěšné duo – studio LLEV s jejich nejnovější kolekcí nábytku Sileencio a doplňky Myceelium.

ASBdesigner LLEV SILEENCIO 2
Do finále kategorie Designér roku je zařazeno duo – studio LLEV s jejich nejnovější kolekcí nábytku Sileencio | Zdroj: Ceny Czech Grand Design

V kategorii Výrobce roku se bude letos rozhodovat například mezi novinkami Tkalcovny Kubák či svítidly stálice českého designu, firmy Lasvit.

Úspěchy nových tváří tradičně představuje kategorie Objev roku. Mezi finalisty se umístil IHOR za textilní kolekci Piet a kolekci nábytkových doplňků a dále také Lappa studio s akustickými panely Eclipse.

ASBvyrobce Tkalcovna Kubak IHOR LENKA GLISNIKOVA
Mezi finalisty kategorie Objev roku se umístilo studio IHOR | Zdroj: Ceny Czech Grand Design, foto Lenka Glisniková

Vítězové za rok 2020 budou vyhlášeni 21. dubna v přímém přenosu na ČT art. Letos s ohledem na vývoj pandemie proběhne ceremoniál pouze na televizních obrazovkách a bez fyzicky přítomných hostů a designérů, kteří se připojí online v průběhu večera. Součástí letošního vyhlášení bude premiéra dokumentu o českém designu v režii Tomáše Luňáka.

 red