Jedinečný paropropustný systém Baumit open

Při zateplení objektů je kladen vysoký požadavek nejen na výsledný tepelný odpor celého souvrství, ale také na difuzně otevřený zateplovací systém. Paropropustnost jednotlivých vrstev zateplovacího systému Baumit open je navržena tak, aby zdivo mohlo volně dýchat a v konstrukci nedocházelo ke kondenzaci vodní páry. Tím se vytváří zdravé vnitřní prostředí v zimním i letním období.

Základem systému Baumit open jsou děrované desky z fasádního polystyrenu s pravidelnou sítí otvorů procházející celou tloušťkou desky, které umožňují vzdušné vlhkosti transport do exteriéru.

Baumit open

Schéma zateplovacího systému Baumit open
1. Baumit NanoporTop, samočisticí tenkovrstvá omítka
2. Baumit PremiumPrimer, prémiový základní nátěr
3. Baumit openContact, vysoce paropropustná lepicí a stěrková hmota
4. Baumit openTex, vysoce odolná sklotextilní síťovina
5. Baumit openReflect, šedé difuzně otevřené fasádní desky z EPS
6. Baumit StarTrack, jedinečné lepicí kotvy pro prvotřídní zateplení

Součástí systému je fasádní omítka Baumit NanoporTop, která s nanoporézní strukturou úspěšně kombinuje hydrofilní vlastnosti svého povrchu s výraznou hydrofobitou svých vnitřních vrstev. Za dalším skutečně účinným samočisticím účinkem Baumit Nanoporu stojí síla denního světla a nová složka fotokatalyzátoru. Výsledkem jsou suché, čisté a krásné fasády.

Nejlepší a nejúčinnější opatření pro zajištění zdravého vnitřního prostředí je právě zateplovací systém Baumit open, který v sobě kombinuje tu nejlepší kotvicí technologii, propustnost vodní páry, vysoce účinnou tepelnou izolaci a inovativní omítku s nanotechnologií.

Pro více informací o zateplovacím systému kliknětě na tento odkaz: Baumit open