Partneři sekce:

007 pro vaše balkony a terasy

007 pro vaše balkony a terasy

Balkony a terasy jsou citlivým místem stavební konstrukce, zejména kvůli složitým konstrukčním detailům jsou často zdrojem tepelných mostů a s tím spojených rizik. Na trhu je mnoho různých druhů izolací, které tento problém dokáží řešit, ale jen jedna jej dokáže vyřešit při minimálním nárůstu tloušťky konstrukce.

Obzvláště zjevné je to u rekonstrukcí, kde použití standardní izolace vyžaduje oboustrannou aplikaci, což konstrukci neúměrně zatěžuje a prodražuje a zároveň hrozí rizikem kondenzace par. Vakuová izolace Kingspan Optim-R nabízí výjimečnou tepelnou izolaci při nepatrném navýšení tloušťky konstrukce navíc aplikované jen v úrovni podlahy. Nedochází tak k výškovému rozdílu v úrovni podlahy terasy (balkonu) a interiéru.

Kingspan Optim-R je panel s vakuovou izolací, který poskytuje třikrát lepší izolační vlastnosti ve srovnání se stávajícími vysoce kvalitními materiály a až pětkrát lepší vlastnosti než běžně dostupné izolační materiály. Jeho hlavní výhodou je, že těchto vynikajících hodnot (λ 0,007 W/m . K) dosahuje při minimální tloušťce, která se pohybuje v rozmezí od 20 do 50 mm. Díky tomu, že Kingspan Optim-R pro balkony a terasy byl navržen jako ucelený systém, umožňuje řešit i kritická místa, jako jsou třeba odvodňovací žlaby.

Více na www.kingspaninsulation.cz