Partneři sekce:
  • Stavmat
  • REHAU
  • Xella
  • Sika

Z Bratislavy si HELUZ přivezl zlato

Z Bratislavy si HELUZ přivezl zlato

Broušené cihelné bloky Supertherm STI SB sbírají jedno ocenění na druhým. Po Stříbrné medaili od České stavební akademie z minulého měsíce za ně jejich výrobce, společnost HELUZ cihlářský průmysl v.o.s., na jubilejním 30. stavebním veletrhu Coneco  v Bratislavě získal Zlatou plaketu.


Do soutěže veletrhu, který se konal ve dnech 31. března až 4. dubna 2009, firma HELUZ přihlásila broušený cihelný blok Supertherm 49 STI SB pro jednovrstvé obvodové tepelněizolační zdivo.

Odborná devítičlenná komise hodnotila celkem třicet exponátů. Broušeným cihelným blokům Supertherm STI SB udělila Zlatou plaketu za vynikající tepelněizolační a pevnostní parametry. Při zdění na celoplošnou tenkovrstvou maltu HELUZ SB C dosahuje při nejlepších tepelněizolačních vlastnostech zároveň takové pevnosti zdiva, jaké bylo možné dříve dosáhnout pouze při zdění z bloků v pevnosti 15 MPa na cementovou maltu. Bez nutnosti hledání kompromisu mezi dostatečnou pevností zdiva a jeho tepelněizolačními vlastnostmi lze tedy s touto jednovrstvou konstrukcí stavět i vícepatrové budovy.

Supertherm 49 STI SB – technické parametry:
Rozměry: 247 × 490 × 249 mm
Objemová hmotnost: 600 kg/m3
Průměrná hmotnost: 18,1kg
Pevnost v tlaku: 8 MPa
Orientační vzduchová neprůzvučnost: 48 dB
Výpočtová pevnost zdiva s celoplošnou maltou pro tenké spáry HELUZ SB C: 1,9 MPa

Zdroj: HELUZ cihlářský průmysl v.o.s.